روز دوشنبه آمار مبتلایان به کرونا در تبریز نسبت به روزقبل۲برابرشد

رئیس دانشگاه علوم پزشکی تبریز با بیان اینکه آمار مبتلایان به کرونا همچنان افزایش خواهد یافت، گفت: آمار مبتلایان روز دوشنبه به کرونا نسبت به روز یک شنبه ۲ برابر شده است.

به گزارش خبرآنلاین از آذربایجان شرقی، محمدحسین صومی ظهر امروز سه شنبه در نشست ستاد استانی مقابله با کرونا در تبریز اظهار کرد: شهرهای تبریز، مرند، مراغه، میانه، شبستر و اهر همچنان آلوده به ویروس کرونا هستند.

وی بیان کرد: متأسفانه از ۲۷۶ تست کرونا هم استانی‌های عزیز، دیروز نتیجه تست ۱۷۲ نفر مثبت است و تعداد مبتلایان روزانه کرونا در استان سه رقمی شده است.

صومی با بیان اینکه ۱۱ نفر دیگر از مدافعان سلامت در استان گرفتار کرونا شدند، افزود: حدود نیمی از مبتلایان کرونا در استان افرادی هستند که در حاشیه شهرهای استان زندگی می‌کنند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی تبریز گفت: محلات عباسی، فهمیده و یوسف آباد در تبریز آلوده‌ترین مناطق به ویروس کرونا هستند و حدود ۵۰ درصد از مبتلایان به کرونا در استان تا به امروز بهبود یافته‌اند.

وی خاطرنشان کرد: شهر سردرود به نسبت جمعیت خود بسیار آلوده است و نسبت ابتلاء به کرونا در این شهر، ۲۹ نفر به ازای هر ۱۰ هزار نفر است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی تبریز ادامه داد: تمام بیمارستان‌های استان در کنار بیمارستان امام رضا (ع) و سینا آماده مقابله با کرونا هستند و ۱۰ هزار تخت در بیمارستان‌ها برای ارائه خدمت داریم.

وی افزود: مجموعه اطلاعات نشان می‌دهد ویروس کرونا همچنان در استان فعال است و ویروس در هر مکانی که گسترش می‌یابد، امکان مبتلا شدن هم بیشتر است.

صومی تصریح کرد: رعایت بهداشت فردی، مراجعه هنگام رؤیت علائم به مراکز بهداشت و سامانه سلامت لازم است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی تبریز از مردم خواست در خانه‌های خود بمانند و گفت: با ماندن در خانه می‌توانیم کرونا را شکست دهیم.

وی از بسیج تمام امکانات استان برای درمان مبتلایان به کرونا خبر داد و گفت: دست ندادن و روبوسی نکردن، شست و شوی دست‌ها با آب و صابون، ضدعفونی کردن دست‌ها و به هنگام عطسه و سرفه جلوی دهان را گرفتن از راه‌های پیشگیری از این بیماری است که همواره به عنوان ۶ گام آداب بهداشتی نیز از آن یاد می‌شود.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی تبریز ادامه داد: علائم ویروس کرونا مشابه علائم آنفلوانزا اصلی است که چند ماه گذشته وجود داشت و تفاوت خاصی با هم ندارند و کرونا علائمی همانند تب، سرفه و در صورت وخیم بودن، علائمی مانند تنگی نفس و دردهای عضلانی را نیز دارد.

48

کد خبر 1373988

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 5 =