پهلوگیری کشتی‌های تجاری با ظرفیت بالای ۳۰ هزار تن در بندر بوشهر فراهم می‌شود

مدیرکل بنادر و دریانوردی استان بوشهر با اشاره به اجرای طرح لایروبی کانال دسترسی به اسکله‌های بندر بوشهر گفت: با تکمیل این طرح زمینه پهلوگیری کشتی‌های تجاری با ظرفیت بالای ۳۰ هزار تن در بندر بوشهر فراهم می‌شود.

به گزارش خبرآنلاین از بوشهر، سیاوش ارجمند زاده به تخلیه و بارگیری کالا در بندر بوشهر پرداخت و اظهار داشت: سال گذشته افزون بر ۳.۱ میلیون تن کالا در بندر بوشهر تخلیه و بارگیری شد که نسبت به سال ماقبل آن ۱۶ درصد افزایش یافته است.

وی با بیان اینکه در سال گذشته یک میلیون و ۳۲۹ هزار تن کالای غیرنفتی در بندر بوشهر بارگیری و صادر شد افزود: در این مدت ۴۶۹ هزار ۷۵۰ تن کالاهای غیرنفتی در بندر بوشهر تخلیه شده است.

مدیرکل بنادر و دریانوردی استان بوشهر به تخلیه و بارگیری کالاهای نفتی در بندر بوشهر پرداخت و بیان کرد: سال قبل  یک‌میلیون و ۶۲ هزار تن کالای نفتی تخلیه و ۳۱۸ هزار تن محصولات نفتی از بندر بوشهر بارگیری و صادر شده است.

وی با بیان اینکه ۵۰ درصد فعالیت‌های بندری در حوزه صادرات است تصریح کرد: سال گذشته در مجموع یک‌میلیون و ۵۰۰ هزار تن صادرات از بندر بوشهر انجام شده است.

ارجمندزاده از افزایش تخلیه و بارگیری کالا در  نیمه نخست فروردین امسال در بندر بوشهر خبر داد و افزود: در این مدت یک‌هزار ۳۰ کانتینر در بندر بوشهر تخلیه و بارگیری شده که ۵۰ درصد آن صادرات و مابقی واردات است.

وی با بیان اینکه تخلیه و بارگیری کانتینر در بندر  بوشهر بیش از ۱۴۰ درصد در نیمه نخست فروردین امسال نسبت به مدت مشابه سال قبل افزایش داشته است گفت: صادرات کالا غیر نفتی در مدت یاد شده  در بندر بوشهر  رشد ۱۰۴.۷ درصدی نسبت به  مدت مشابه سال گذشته داشته است.

مدیرکل بنادر و دریانوردی استان بوشهر افزایش تردد شناورها در بندر بوشهر را مورد اشاره قرار داد و بیان کرد: ورود شناورهای بالای یک‌هزار تن  به بندر بوشهر در ۱۵ روز نخست امسال ۱۶  فروند است که رشد ۲۳ درصدی دارد.

ارجمندزاده با بیان اینکه  بندر بوشهر با تمام ظرفیت  بندری در حال انجام فعالیت است از اجرای طرح لایروبی در این بندر خبر داد و افزود: پروژه لایروبی کانال‌های داخلی و خارجی دسترسی به بندر بوشهر یکی از بزرگترین پروژه‌های استان بوشهر و سازمان بنادر و دریانوردی با هدف تردد ایمن شناورها اجرا شده است.

وی با بیان اینکه این پروژه با اعتبار ۱۹۰ میلیارد تومان اجرا شده است افزود: پروژه لایروبی کانال بندر بوشهر توسط قرارگاه سازندگی خاتم الانبیا(ص)، آغاز شده که اکنون بیش از ۸۷ درصد پیشرفت فیزیکی دارد.

مدیرکل بنادر و دریانوردی استان بوشهر حجم لایروبی پروژه یاد شده را ۵میلیون و ۷۵۰ هزار مترمکعب دانست و تصریح کرد: اکنون افزون بر ۴ میلیون و ۹۷۴ هزار متر مکعب عملیات لایروبی انجام شده که با تکمیل آن عمق این کانال از ۸.۵ متر به بیش از ۱۱ متر افزایش می‌یابد.

48

کد خبر 1374006

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 8 =