مدیر پیشگیری از وقوع جرم دادگستری همدان: جذب ۱۴۷۰ نفر ناظر و دیده‌بان پیشگیری از جرم در همدان

مدیر پیشگیری از وقوع جرم دادگستری همدان گفت: به منظور امکان مشارکت مردمی و استفاده بهینه از ظرفیت نیروهای مردمی متعهد و مجرب در راستای دریافت گزارش وقوع تخلف و جرم تعداد یک هزار و ۴۷۰ نفر دیده بان پیشگیری در استان همدان جذب و بکارگیری شده است.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین از همدان ؛ حسین عسگری که در جمع خبرنگاران سخن می گفت با اعلام مطلب فوق افزود: دیده بانان پیشگیری با ثبت گزارش در سامانه سجام تخلفات و جرایم درون شبکه ای دستگاه‌ها و سازمان‌های دولتی و خصوصی را به قوه قضائیه منعکس و امکان پیشگیری از وقوع جرم و تعمیق امنیت و تضمین سلامت اجتماعی را فراهم می کنند.

مهدی الماسی، سرپرست معاونت اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری همدان نیز در این جلسه گفت: به منظور اجرای برنامه‌های پیشگیرانه و گسترش ارتباط و تعامل بیشتر سازمان‌ها و دستگاه‌های دولتی و خصوصی و نیز استفاده بهینه و حداکثری از افراد متعهد و دارای تجربه در زمینه فعالیت‌های اجتماعی سامانه سجام (سامانه  اطلاعات مردمی) فعال شده است.

وی خاطرنشان کرد: سامانه سجام با هدف پیشگیری از پیدایش  و پیشگیری از تبدیل شدن اتفاق به جرم و تعمیق امنیت و تضمین سلامت اخلاقی و اجتماعی در مقیاس جغرافیای انسانی کشور با مسئول ساختن غیر مستقیم مردم در تأمین و پایداری امنیت طراحی شده است.

۴۶

کد خبر 1374180

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 8 =