طرح ائتلاف الفتح برای واشنگتن و تهران: مدل کشورهای خلیج فارس عمل می کنیم

ایسنا نوشت: یکی از رهبران ائتلاف فتح عراق تاکید کرد: هیچ مشکلی وجود ندارد که عراق به طور همزمان روابط خوبی با تهران و واشنگتن داشته باشد.

غضنفر البطیخ، یکی از فرماندهان ائتلاف فتح عراق در گفت‌وگو با شبکه المربد تاکید کرد: هیچ ممانعتی وجود ندارد که عراق همانند برخی کشورهای حاشیه خلیج(فارس) مثل عمان و قطر به طور همزمان روابط خوبی با ایران و آمریکا داشته باشد.

وی افزود: ما هیچ ممانعتی نداریم که بغداد هم با ایران و هم با آمریکا هیچ مشکلی نداشته باشد.

این مسئول عراقی در ادامه خاطرنشان کرد: آمریکا در برخی کشورهای حاشیه خلیج(فارس) پایگاه نظامی دارد و این کشورهای عربی همزمان روابط خوبی با ایران دارند. تفاوت عراق با این کشور ها در این است که این کشورهای عربی حاکم واحدی دارند و تصمیم آن ها یکی است اما در عراق رهبران سیاسی زیادی وجود دارد و هرکدام از آن ها دیدگاه خاص خود را دارد.

وی تاکید کرد: عراق را باید شخصی رهبری کند که از امور دیپلماتیک مطلع باشد و منافع عراق با تمام کشورها را مدیریت کند.

بر اساس این گزارش ، پیش از این نیز عدنان الزرفی نخست وزیر مکلف عراق تاکید کرده بود که عراق در درگیری های ایرانی- آمریکایی بی طرفی است و در راستای منافع اقتصادی خود عمل خواهد کرد.

312 310

کد خبر 1374241

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 5 =

نظرات

  • نظرات منتشر شده: 1
  • نظرات در صف انتشار: 0
  • نظرات غیرقابل انتشار: 0
  • IR ۱۱:۲۳ - ۱۳۹۹/۰۱/۲۰
    0 0
    عقل و منطق هم همین رو میگه.پیامبر هم با کفار توافق نامه داشت.حدیث داریم اطلب العلم ولو بالصین.شعر داریم با دوستان مروت با دشمنان مدارا.مسئولین همه کشورها باید فرهنگ مدارا و مسامحت در روابط بین الملل رو یاد بگیرند و بر اساس منافع ملی و دوری از تنش و فشار بیخود به مردمشون تصمیم بگیرند.انسانهای تندرو باید طرد شوند.باید روابط متوازن با همه داشت.