اقدامات پدافند غیرعامل در مبارزه با کرونا به روایت سردار جلالی

رییس سازمان پدافند غیرعامل ضمن ارائه گزارشی از اقدامات این قرارگاه درخصوص شیوع ویروس کرونا، بر همکاری پدافند غیرعامل و فرهنگستان علوم پزشکی جهت تقویت ساختارهای دفاع بیولوژیک کشور تاکید کرد.

به گزارش خبرآنلاین به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی سازمان پدافند غیرعامل کشور، نشست تخصصی مشترک قرارگاه پدافند زیستی کشور و فرهنگستان علوم پزشکی با موضوع «بررسی پاندمی COVID-۲۰۱۹» با حضور سردار غلامرضا جلالی رییس سازمان پدافند غیرعامل کشور، علیرضا مرندی رییس فرهنگستان علوم پزشکی جمهوری اسلامی ایران، سردار مهدی‌پور جانشین قرارگاه پدافند زیستی کشور و جمعی از کارشناسان برگزار شد.

در این جلسه رییس سازمان پدافند غیرعامل و فرمانده قرارگاه پدافند زیستی کشور به ارائه گزارشی از اقدامات این قرارگاه پرداخت و اظهار داشت: با شیوع ویروس کرونا در کشور چین، اقدامات اولیه در سازمان پدافند غیرعامل کشور نیز با آماده‌باش کامل قرارگاه پدافند زیستی کشور از اوایل بهمن‌ماه آغاز شد.

جلالی ادامه داد: در همین راستا، نخستین کارگروه‌های هماهنگی بین دستگاه‌های متولی بخش بهداشت، سلامت و امداد کشور برگزار شد و به آنها اعلام آماده‌باش شد. همچنین در ادامه، از سوی فرماندهی قرارگاه، اقداماتی که دستگاه‌های مسئول باید در مرحله پیشگیری انجام می‌دادند به تمام آنها ابلاغ شد.

وی تصریح کرد: همچنین اقدامات انجام شده و تصمیمات اتخاذ شده مورد ارزیابی قرار گرفت تا نقاط ضعف و قوت آن مشخص شود. همچنین پیشنهاداتی جهت ارتقای کیفیت خدمات انجام شده مطرح و ارائه شد.

رییس سازمان پدافند غیرعامل کشور تصریح کرد: با توجه به توانمندی‌ها و تجارب فرهنگستان علوم پزشکی ایران از این نهاد انتظار داریم تا برای توسعه علمی و مبانی دفاع بیولوژیک در بدنه کادر درمانی به میدان بیاید تا مباحث مربوط به دفاع بیولوژیک و ساختارهای مورد نیاز برای کشور سریعتر اجرایی و عملیاتی شود.

۲۷۲۱۵

کد خبر 1374341

برچسب‌ها