اعزام ۵۲۱ دستگاه ناوگان باری به بندر امام خمینی

مدیرکل راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای لرستان گفت: تاکنون ۵۲۱ دستگاه از ناوگان باری لرستان برای تخلیه بندر امام خمینی (ره) از کالاهای اساسی و انتقال آن‌ها به سراسر کشور اعزام شده است.

به گزارش خبرآنلاین از لرستان، عباس شرفی  گفت: از ابتدای سال ۹۹ تا هیجدهم فروردین، بیش از ۵۲۱ دستگاه از ناوگان باری لرستان برای تخلیه بندر امام خمینی از کالاهای اساسی و انتقال کالاهای مورد نیاز مردم به سراسر کشور اعزام شده است.

وی افزود: علیرغم شیوع ویروس کرونا، فعالان حمل و نقل باری لرستان همچنان در خط مقدم تخلیه بندر امام و حفظ چرخه معیشت مردم در این ایام‌بحرانی حضور دارند و ایثارگرانه تلاش می‌کنند.

مدیرکل راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای لرستان همچنین از اختصاص سهمیه ویژه لاستیک و سوخت جبرانی با ضریب ۳۰ درصد برای ناوگان اعزامی به بندر امام خبر داد.

وی گفت: سازمان راهداری به پاس قدردانی از این قشر زحمتکش، امتیازاتی را برای ناوگان اعزامی در نظر گرفته که از مهمترین آنها می‌توان به اختصاص سوخت جبرانی ویژه با ضریب ۳۰ درصدی مثبت، اختصاص سهمیه ویژه لاستیک، لحاظ ضرایب مثبت در کرایه پرداختی کالاهای اساسی و تعهد شرکت‌ها در پرداخت کرایه رانندگان در مقاصد پس از تخلیه کالا اشاره کرد.

وی اظهار کرد: با برنامه ریزی سازمان راهداری، تمام نکات و الزامات بهداشتی برای حفظ سلامت رانندگان در بنادر لحاظ شده است به طوری که عمدتاً اعلام بار خارج از سالن و در محوطه باز صورت می‌گیرد و بسته‌های بهداشتی نیز بین رانندگان توزیع می‌شود.

شرفی گفت: درمجموع از ابتدای فروردین امسال تاکنون هفت هزار و ۴۷۲ فقره بارنامه در استان صادر شده است که نسبت به مدت مشابه سال قبل با شش هزار و ۳۲۰ بارنامه، ۱۸.۲۲ درصد افزایش نشان می‌دهد.

46

کد خبر 1374347

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 8 =