سد ساروق تکاب به سمت دریاچه ارومیه رهاسازی می شود

رئیس استانی ستاد احیای دریاچه ارومیه از رهاسازی ۱۰ میلیون مترمکعب آب از سد ساروق به سمت دریاچه ارومیه خبر داد.

به گزارش خبرآنلاین از ارومیه ؛ در خصوص آخرین وضعیت دریاچه ارومیه و رهاسازی آب سدها اظهارکرد: امروز چهارشنبه ۱۰ میلیون مترمکعب آب از سد ساروق تکاب با حداکثر دبی مطمعن به سمت دریاچه ارومیه رهاسازی می‌شود.

وی ادامه داد: تاکنون بیش از ۶۲۰ میلیون مترمکعب آب از سدهای ساروق، زولا، دریک، شهرچایی، بوکان و مهاباد به سمت دریاچه ارومیه رهاسازی شده و در صورت ادامه شرایط مناسب آورده‌ای رودخانه‌ها این میزان به ۷۵۰ میلیون مترمکعب می‌رسد.

سرخوش با بیان اینکه تراز دریاچه ارومیه امروز نسبت به ۱۰ سال گذشته بوده و رکورد زده است گفت: در حال حاضر وسعت دریاچه ارومیه به سه هزار و ۶۶ کیلومتر مربع رسیده که ۳۴۴ کیلومتر مربع بیشتر نسبت به مدت زمان مشابه پارسال است.

وی با هشدار نسبت به رعایت نکات ایمنی توسط مردم در زمان رهاسازی آب سدها به سمت دریاچه ارومیه اضافه کرد: جهت پیشگیری از بروز حوادث احتمالی به واسطه رهاسازی و تشدید جریان آب در مسیر رودخانه از عموم مردم و ساکنان محلی درخواست می‌شود در طول زمان رهاسازی از نزدیک شدن به حریم و بستر رودخانه خودداری و موارد ایمنی را رعایت کنند.

رئیس استانی ستاد احیای دریاچه ارومیه یادآور شد: همچنین برای حمایت از برنامه‌های احیای دریاچه ارومیه کشاورزان منطقه از برداشت سهم آب دریاچه در طول مسیرها برای مصارف زراعی خودداری کنند.

46

کد خبر 1374351

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 2 =