برنامه‌های جشن نیمه شعبان در تبریز

رئیس شورای هماهنگی سازمان تبلیغات اسلامی آذربایجان شرقی برنامه‌های این سازمان را در روز و شب نیمه شعبان در تبریز را تشریح کرد.

به گزارش خبرآنلاین به نقل از روابط عمومی شهرداری تبریز، حجت الاسلام رسول برگی  گفت: هرساله شهر تبریز با آذین بندی مردم به استقبال جشن نیمه شعبان می‌رفت؛ جشن، شیرینی خورانی، مداحی و تجمع در حسینیه و مساجد وجود داشت اما امسال به دلیل شیوع ویروس منحوس کرونا، این اتفاقات رخ نخواهد داد.

وی افزود: شورای هماهنگی سازمان تبلیغات اسلامی آذربایجان شرقی تاکنون سعی داشته تا جشن نیمه شعبان به صورت مردمی برگزار شود اما امسال بر اساس تصویب شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی کشور، مقرر شده تا اقداماتی به جهت یادآوری شب و روز نیمه شعبان انجام گیرد.

وی از نورافشانی در شب نیمه شعبان در تبریز خبر داد و گفت: روزهای چهارشنبه، پنجشنبه و جمعه پاتوق‌های گروه سرود سیار در شهر فعال خواهند بود و با گذر از محل‌های مختلف شهر، سرود می‌خوانند که در این راستا از مردم خواهش می‌کنیم تا از تجمع در مقابل مجتمع‌های مسکونی و منازل خود خودداری کنند.

حجت الاسلام برگی با اشاره به فعالیت گروه جهادی شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی آذربایجان شرقی در ضدعفونی سه شیفته سطح شهر، اظهار کرد: در روزهای یاد شده قرار است تا گروه جهادی پس از گذر گروه سرود از مجتمع های مسکونی، به ضدعفونی محل بپردازند.

وی افزود: ماسک‌هایی که توسط کارگاه صلواتی تولید می‌شود در نیمه شعبان در سطح استان پخش خواهد شد؛ اقلام غذایی که با کمک خیران تهیه شده است نیز به مناسب نیمه شعبان توزیع می‌شود.

وی ادامه داد: تعدادی نانوایی نیز در تبریز به صورت رایگان و صلواتی نان توزیع می‌کنند تا همگی سهمی از سفره امام زمان (عج) ببریم اما به شرط آن که در مقابل نانوایی‌ها تجمع نباشد.

46

کد خبر 1374362

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 4 =