تداوم آموزش‌های تلویزیونی پس از بازگشایی مدارس/ تغییر ساعات پخش و نحوه اجرا

ایسنا نوشت: معاون آموزش ابتدایی وزارت آموزش و پرورش با بیان اینکه نگاه ما به آموزش‌های مکمل، فقط جبران زمان تعطیلی مدارس نیست بلکه آن را بستری برای ارتقای عدالت آموزشی می بینیم، گفت: از طریق مدرسه تلویزیونی این امکان فراهم می‌شود که دانش آموزان در طول روز از تدریس‌های باکیفیت برخوردار شوند. توافق ما ادامه آموزش‌ها حتی بعد از بازگشایی مدارس است، اما در ساعات پخش و نحوه اجرا تفاوت‌هایی پیدا خواهد کرد.

رضوان حکیم‌زاده درباره تداوم آموزش از طریق پخش آموزش دروس از طریق رسانه ملی اظهار کرد: با توجه به اهیمت تداوم آموزش و ماموریت ذاتی آموزش و پرورش از ابتدای تعطیلی مدارس، فعالیت‌های تداوم آموزش در چند محور انجام شد که یکی از آنها پخش آموزش دروس از طریق رسانه ملی بود.

وی افزود: با همکاری صداوسیما آموزش تلویزیونی از شبکه آموزش شروع شد و بعد شبکه 4 نیز به آن افزوده شد. با توجه به گستره فراگیری که رسانه ملی دارد و استقبالی که بویژه در مناطق دوردست شده این برنامه‌ها ادامه خواهد یافت.

 معاون آموزش ابتدایی وزارت آموزش و پرورش با بیان اینکه نگاه ما به این آموزش‌های مکمل، فقط جبران زمان تعطیلی مدارس نیست بلکه آن را بستری برای ارتقای عدالت آموزشی می‌بینیم گفت: ممکن است در برخی مناطق محروم این امکان را نداشته باشیم که معلم با تجربه و با کیفیت اعزام کنیم؛ اما از طریق مدرسه تلویزیونی این امکان فراهم می‌شود دانش آموزان در طول روز از تدریس‌های باکیفیت برخوردار شوند. توافق ما ادامه آموزش‌ها حتی بعد از بازگشایی مدارس است اما در ساعات پخش و نحوه اجرا تفاوت‌هایی پیدا خواهد کرد.

معاون آموزش ابتدایی وزارت آموزش و پرورش درباره تکالیف نوروزی دانش آموزان نیز گفت: قبل از عید مطابق روال دو سه سال گذشته اعلام کردیم که دادن پیک نوروزی به دانش‌آموزان ممنوع و برنامه ایام نوروز، طرح عید و داستان است.

وی افزود: اما با توجه به اینکه از ابتدای اسفندماه موضوع کرونا شروع شده بود در اطلاعیه امسال تاکید کردیم که دانش آموزان با توجه به این شرایط و حضور در منزل، سعی کنند درباره محورهای مرتبط با کرونا، در خانه ماندن، اقدامات انجام شده درباره بهداشت و مراقبت و دلتنگی شان برای مدرسه و سایر موضوعات نیز بنویسند. در واقع خواسته شد که کرونا را نیز به عنوان یک محور در نظر بگیرند.

حکیم زاده افزود: استان‌های ما مفصل در این زمینه کار کرده‌اند. با توجه به شرایطی که به علت بیماری کرونا حاکم بوده است بتازگی امر گزارش‌گیری از اقدامات انجام شده در این طرح آغاز شده است. اما با توجه به همفکری‌هایی که در این ایام با همکاران داشتیم و نمونه کارهایی که به اشتراک گذاشته شده مشخص است که دانش آموزان به این موضوع نیز توجه داشته و کارهای خلاقانه‌ای را انجام داده‌اند.

۲۳۵۲۳۷

کد خبر 1374395

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 13 =