۰ نفر
۲۰ فروردین ۱۳۹۹ - ۱۶:۵۹
از سرگیری ساخت‌وساز در پروژه‌های عمرانی

وزیر راه و شهرسازی از آغاز فعالیت پروژه های عمرانی و همچنین ناوگان حمل و نقل عمومی با رعایت پروتکل های بهداشتی خبر داد.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین به نقل از صدا و سیما، محمد اسلامی با بیان اینکه اگر توقفی در اجرای طرح‌های عمرانی ایجاد شود خسارت زیادی متحمل خواهیم شد، گفت: با رعایت نکات بهداشتی و پروتکل‌های جدید طرح‌های ابلاغی فعال خواهد بود.

اسلامی با اشاره به اجرای طرح فاصله گذاری اجتماعی اظهار داشت: وارد مرحله دوم مقابله با ویروس کرونا شده ایم و این مرحله بسیار سخت‌تر از مرحله قبل است و مردم باید به شکل ویژه نکات بهداشتی را رعایت کنند.

وی با بیان اینکه چند مصوبه در حوزه راه و شهرسازی در ستاد ملی کرونا مصوب شده است، افزود: در بخش حمل و نقل و زمانی که مسافران قصد سوار شدن به وسایل حمل و نقل مانند قطار، اتوبوس و هواپیما را دارند حتماً باید فاصله گذاری اجتماعی رعایت شود و با ظرفیت کمتری حرکت کنند تا از نقل و انتقال این ویروس جلوگیری شود.

اسلامی تاکید کرد: همچنین قبل از سوارشدن مسافران غربالگری نیز صورت می‌گیرد.

وی در مورد طرح‌های عمرانی نیز گفت: در این زمینه باید پروتکل‌های بهداشتی رعایت شود و در محیط‌های کار در طرح‌های عمرانی افراد نزدیک هم نیستند و در این زمینه چندان مشکلی نداریم، اما مساله ضدعفونی تجهیزات بسیار اهمیت دارد.

وزیر راه و شهرسازی ادامه داد: همچنین رعایت بهداشت فردی در کارگاه‌ها کنترل می‌شود نکته بعدی خوابگاه‌ها و محل غذاخوری است که در شرایطی متفاوت بر اساس دستورالعمل‌های ابلاغی خواهد بود تا آسیبی در این زمینه وارد نشود.

۲۲۳۲۲۹
کد خبر 1374441

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 6 =