افزایش فوتی‌های مسمومیت الکل در فارس به ۹۱ نفر

معاون اورژانس استان فارس، از مراجعه ۷۲۷ بیمار مسموم با الکل صنعتی در طی یک‌ ماهه گذشته در فارس خبر داد و گفت: از این تعداد ۹۱ نفر جان خود را ازدست‌ داده‌اند.

به گزارش خبرآنلاین از فارس؛ بهناز رستگار اظهار داشت از ابتدای شیوع کرونا تاکنون ۷۲۷ نفر به علت مسمومیت با الکل صنعتی به مراکز درمانی استان مراجعه کرده‌اند که از این تعداد ۶۳۶ نفر تحت درمان و بستری قرار گرفتند.

وی افزود: در پی شیوع ویروس کرونا در ایران و شایعه تأثیر مصرف الکل بر مقابله با این بیماری، ۹۱ نفر در فارس براثر مسمومیت الکل، جان خود را از دست داده اند.

رستگار بابیان اینکه ۶۳۲ مورد از این افراد در بیمارستان‌ها و مراکز درمانی استان تحت مداوا هستند، گفت: پراکندگی مسمومیت در سطح استان پراکنده است، اما آمار شیراز بیش از دیگر شهرهاست.

این پزشک با بیان اینکه سن افراد مسموم شده با الکل اغلب از ۲۰ تا ۴۰ سال است و هم‌اینک تعدادی از این افراد در بخش مراقبت‌های ویژه بستری هستند، گفت: الکل متانول یا همان الکلی که در محلول‌های ضدعفونی استفاده می‌شود، بسیار سمی است و استفاده از آن اثر منفی دارد و تأثیر آن بر روی بینایی، کبد و کلیه‌ها بسیار زیاد است.

46

کد خبر 1374473

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 10 =