۰ نفر
۲۱ فروردین ۱۳۹۹ - ۰۹:۴۸
انصارالله: آتش بس اعلام شده یک نمایش است

ایسنا نوشت: عضو شورای سیاسی جنبش انصارالله یمن آتش‌بس اعلام شده از سوی ائتلاف عربستان را تنها یک نمایش دانست و تاکید کرد، ادامه محاصره یمن به معنای ادامه عملیات نظامی از سوی ائتلاف عربستانی است

محمد البخیتی، عضو شورای سیاسی جنبش انصارالله یمن در گفت‌وگو با شبکه خبری المیادین اظهار کرد: ادامه محاصره یمن به معنای ادامه عملیات نظامی از سوی ائتلاف عربی به سرکردگی عربستان است و این یعنی جنگ ادامه دارد.

البخیتی گفت: اقدام امروز عربستان تنها یک مانور است زیرا بارها توقف عملیات‌های نظامی را اعلام کرد اما حملات خود به مناطق یمن را متوقف نکرده است.

این عضو شورای سیاسی انصارالله افزود: معیارهای قدرت به نفع صنعاء تغییر یافته‌اند و ائتلاف عربستانی از آزادسازی سایر استان‌ها نگران است.

او تاکید کرد: اگر محاصره لغو نشود، این یک تاکتیک علنی برای سامان‌دهی به نیروهای این ائتلاف پس از خسارت‌هایی است که عربستان متحمل شده است.

البخیتی در ادامه با اشاره به اینکه محاصره یمن به دست عربستان منجر به شیوع بسیاری از بیماری‌های واگیردار و امراض و گرسنگی شده، گفت: مساله ویروس کرونا فرصتی برای عربستان و سایر کشورها جهت خروج از باتلاق جنگ و حفظ آبرو است.

البخیتی تاکید کرد: صنعاء به توقف کامل جنگ و لغو قطعی محاصره پایبند است.

او با افشای اینکه رایزنی‌های میان افسران ائتلاف عربستانی ضد یمن و مزدوران آنها برای منتقل کردن ویروس کرونا به کشور رصد شده‌اند، گفت: عربستان می‌داند بخش بهداشت و درمان ما قادر به تحمل بار بحران کرونا نیست با این وجود یمنی‌های بیشتری را اعزام می‌کند.

این عضو انصارالله با تاکید بر اینکه بیشتر یمنی‌ها اکنون از خطر دخالت امارات و عربستان در یمن آگاه هستند، گفت: بیشتر مزدوران این ائتلاف از سیاست عربستان در مورد انتشار ویروس کرونا در یمن نگران هستند.

وی با تاکید بر اینکه یمنی‌ها در پاسخ به هرگونه تصمیم عربستان درباره شیوع ویروس کرونا در یمن به جبهه‌ها خواهند رفت، گفت: عربستان پیشتر با صلح مخالفت کرده و بر حل و فصل نظامی تکیه کرده بود.

312 310

کد خبر 1374647

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 6 =