۱ نفر
۲۱ فروردین ۱۳۹۹ - ۱۰:۱۷
پمپئو: زمان بازخواست چین نیست

ایرنا نوشت: مایک پمپئو وزیر خارجه آمریکا گفت که اکنون زمان بازخواست از چین نیست بخاطر کرونا نیست اما در عین حال خواستار شفاف سازی آمار مبتلایان و جانباختگان کرونا در این کشور شد.

مقامات آمریکا مدعی هستند که چین در مورد آمار فوتی‌های ناشی از کرونا پنهان کاری می‌کند و با توجه به مرگ و میر گسترده در جهان به آماری که چین ارائه می‌کند، مشکوک است.

به گزارش خبرگزاری رویترز، پمپئو در یک کنفرانس خبری همراه با «دونالد ترامپ» رییس جمهوری آمریکا در کاخ سفید در پاسخ به اینکه عواقب شیوع کرونا برای چین چیست؟، گفت: الان زمان بازخواست نیست اما هنوز زمان برای شفاف سازی وجود دارد.

پیشتر، پمپئو مدعی شده بود که چین از ارائه اطلاعات درباره انتشار ویروس کرونا که «جان میلیون‌ها نفر را در آن به خطر انداخته است» خودداری کرده است.

ترامپ نیز بارها از واژه «ویروس چینی» در توصیف کرونا استفاده کرده است؛ اقدامی که از نظر منتقدانش، نژادپرستانه است. 

«جان بولتون» مشاور پیشین امنیت ملی آمریکا نیز در صفحه توئیتر خود با اتهام‌زنی به سازمان جهانی بهداشت (WHO) مدعی شد این سازمان با چین در مخفی‌کاری درباره ویروس کرونا همدست است.

براساس تارنمای ورلدومترز چین آخرین آمار فوتی‌های ناشی از کرونا را ۳ هزار ۳۳۵ نفر اعلام کرده و مبتلایان به این ویروس ۸۱ هزار و ۸۶۵ نفر هستند.

310311
کد خبر 1374671

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 12 =