طوفانی با سرعت ۱۰۸ کیلومتر بر ساعت زابل را درهم نوردید

مهر نوشت: مدیرکل هواشناسی سیستان و بلوچستان گفت: وزش باد شدید با سرعت ۱۰۸ کیلومتر بر ساعت زابل را درنوردید و موجب کاهش دید افقی و کییفت هوای این شهر شد.

محسن حیدری اظهار داشت: باد شدید شعاع دید افقی در محدوده فرودگاه زابل را به ۲ هزار متر کاهش داد و کیفیت هوای این شهر را ناسالم کرد.

وی ادامه داد: هم‌اینک قدری از سرعت وزش باد در این شهر کاسته شده و سرعت لحظه‌ای باد ۶۸ کیلومتر بر ساعت است که انتظار می‌رود از سرعت وزش باد کاسته شود.

مدیرکل هواشناسی سیستان و بلوچستان افزود: در زهک از دیگر شهرهای شمالی استان نیز وزش باد شدید با سرعت ۷۹ کیلومتر بر ساعت موجب خیزش گردوخاک و کاهش دید افقی به ۴ هزار متر شد.

وی ادامه داد: وزش باد سبب کاهش دمای هوای شهرهای شمالی استان شد به طوری که کمینه دمای زابل در صبح امروز ۶ درجه سلسیوس نسبت به روز گذشته سردتر شده است.

حیدری افزود: بر اساس خروجی نقشه‌های پیش‌یابی و مدل‌های جوی از وزش باد همچنان تا بعدازظهر پنجشنبه در شمال و نوار شرقی استان ادامه دارد.

وی گفت: پیش‌بینی می‌شود کاهش دما صرفاً برای امروز باشد و از فردا مجدد روند افزایش دمای هوا آغاز شود.

مدیرکل هواشناسی سیستان و بلوچستان از ورود موج ضعیف بارشی به استان خبر داد و عنوان کرد: از امروز تا جمعه در نیمه شمالی و برخی ارتفاعات شرقی استان شرایط برای رگبار پراکنده بهاری و رعدوبرق در بعدازظهرها و اوایل شب فراهم است.

۲۳۵۲۳۱
کد خبر 1374863

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 17 =