تجربه نویسنده پیشکسوت ادبیات کودک و نوجوان از غلبه بر کرونا

مهر نوشت: شهرام اقبال‌زاده از نویسندگان پیشکسوت کشورمان بر ویروس کرونا غلبه کرد.

شهرام اقبال‌زاده از نویسندگان پیشکسوت کشورمان بر ویروس کرونا غلبه کرد. او از ۲۹ اسفندماه ۹۸ با این بیماری در حال جنگیدن است.

او درباره این بیماری و اتفاقی که برایش رخ داده می‌گوید: از یک روز قبل از عید نوروز دستگاه گوارشم بهم ریخت و به تدریج علائم بیماری کرونا در من ظاهر شد و در خانه در قرنطینه خانگی و تحت درمان بودم و بالاخره بعد از دو هفته توانستم بحران شدید کرونا را پشت سر بگذارم. بعد از پشت سر گذاشتن کرونا، متأسفانه بیماری‌ام تشدید شده و دستگاه گوارشم بهم ریخته است. در حال حاضر درمان را شروع کرده‌ام و در حال انجام دادن آزمایشات لازم هستم.

البته این نویسنده ادبیات کودک و نوجوان سال‌ها پیش در بیستم تیرماه ۱۳۹۲ به دلیل بیماری انسداد روده تحت عمل جراحی قرار گرفت و بعد از آن مدتی به دلیل مبتلا شدن به سرطان روده بزرگ تحت درمان بود.

شهرام اقبال‌زاده، مترجم، نویسنده و پژوهشگر ادبیات کودک و نوجوان در سال ۱۳۳۳ در کرمانشاه متولد شد. از آثار او می‌توان به ترجمه «فرهنگ اصطلاحات انگلیسی / فارسی»، «گاندی»، «بی‌نظمی نوین جهانی»، «یادداشت‌هایی درباره نادر ابراهیمی»، «چگونه رمان خود را بازنگری و ویرایش کنیم»، «یاد مهرگان»، «درد جاودانگی»، «آسیب شناسی داستان‌های عامه پسند» و «آسیب شناسی داستان‌های دینی» اشاره کرد. اقبال‌زاده در کنار فعالیت نویسندگی و ترجمه برای کودکان و نوجوانان، مدتی نیز به عنوان دبیر انجمن نویسندگان کودک و نوجوان فعالیت می‌کرد.

۲۵۸۲۵۸
کد خبر 1375089

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 0 =