۰ نفر
۲۲ فروردین ۱۳۹۹ - ۱۲:۲۶
ابتکارات تازه هند برای مهار کرونا

ایرنا نوشت: در حالی که سراسر هند برای مقابله با ویروس کرونا در قرنطینه بسر می‌برد، سازمان‌ها و مراکز مختلف این کشور با روش‌های ابتکاری اقدام به آموزش و آگهی بخشی مردم به منظور پیشگیری از شیوع این بیماری کرده‌اند.

"نارندرا مودی" نخست وزیر هند حدود سه هفته پیش در این کشور قرنطینه سراسری اعلام کرد. این قرنطینه قرار است سه شنبه  ۱۴ آوریل (۲۶ فروردین) لغو شود اما مقامات هندی از احتمال تمدید آن سخن گفته‌اند.

یک موزه خودرو در ایالت تلانگانا در جنوب هند از یک خودرو سبز که به شکل ویروس کرونا ساخته شده است رونمایی کرده است. این خودرو قرار است در خیابان‌های شهر حیدرآباد حرکت کرده و به مردم در خصوص این ویروس و همچنین روش‌های بهداشتی و فاصله‌گذاری اجتماعی  آموزش دهد.

سوداکار سازنده این خودرو گفت: این خودرو را به شکل ویروس کرونا با هدف آگاهی بخشی و همچنین ترغیب مردم به خانه ماندن طراحی کرده‌ام. هدف از ساخت این خودرو دادن پیام روشن به مردم در خصوص ماندن در خانه است.

وی افزود: این خودرو دارای شش چرخ، یک موتور ۱۰۰ سی سی و بدنه‌ای از جنس فیبر است. اتمام این پروژه ۱۰ روز زمان برده است.

وی قصد دارد این خودرو را به پلیس حیدر آباد اهدا کند تا پلیس از  این وسیله برای آگاهی بخشی مردم در مقابله  با ویروس کرونا استفاده کند.

در همین راستا یک شیرینی فروشی در شهر کلکته نیز شیرینی مشهور بنگالی را به شکل ویروس کرونا تهیه کرده است. دولت ایالت بنگال به شیرینی فروشی‌ها اجازه داده است تا در ایام قرنطینه سراسری، هر روز ۴ ساعت فعالیت کنند.

از سوی دیگر، نیروهای پلیس هند که در خیابان‌های شهرهای مختلف این کشور مشغول گشت زنی هستند، کلاه کاسکت‌هایی به شکل ویروس کرونا طراحی کرده‌اند. تعدادی دیگر از نیروی های پلیس، بر روی اسب‌های خود تصاویری از این ویروس نقاشی کرده‌اند.

بر اساس آمار وزارت بهداشت هند، ۶ هزار و ۴۱۲  نفر تا روز جمعه به ویروس کرونا مبتلا شده‌ و ۲۰۰ نفر نیز بر اثر ابتلا به این بیماری جان خود را از دست داده‌اند.

ایالت ماهاراشترا با یک هزار و ۳۶۴ مورد ابتلا به کرونا، دارای بیشترین آمار مبتلایان به این بیماری در هند است. پس از این ایالت، تامیل نادو  با ۸۳۴ مورد و دهلی با  ۷۲۰ نفر به ترتیب در جایگاه های دوم و سوم از نظر ابتلا به کرونا قرار دارند.

310311

کد خبر 1375090

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 6 =