اجرایی شدن برنامه‌های حوزه صنعت از اولویت‌های اقتصادی خراسان رضوی

معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری خراسان رضوی گفت: اجرایی شدن برنامه‌های حوزه صنعت از اولویت‌های اقتصادی استان است که برای اشتغال مولد و نیز توسعه بخش‌های روستایی استفاده خواهد شد.

به گزارش خبرآنلاین از خراسان رضوی ؛ علی رسولیان در بازدیدی که با حضور معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری خراسان رضوی، رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی و مدیر عامل شرکت شهرک‌های صنعتی استان از شهرک صنعتی طوس صورت گرفت، اظهار کرد: اجرایی شدن برنامه‌های حوزه صنعت از اولویت‌های اصلی اقتصادی استان است که برای اشتغال مولد و نیز توسعه بخش‌های روستایی استفاده خواهد شد.

وی با اشاره به مباحث مختلفی که در سال جهش تولید دنبال می‌شود، افزود: توسعه فضای کسب و کار بخش خصوصی و جذب سرمایه گذاری خارجی، توسعه صادرات غیرنفتی و تولیدات داخلی، ارتقای توان رقابتی بنگاه‌های کوچک و متوسط و حمایت از شرکت‌های دانش بنیان و استارت آپ ها از اولویت‌ها و برنامه‌های اصلی محسوب می‌شود.

رسولیان ادامه داد: در خصوص اجرایی کردن برنامه‌ها می‌توان به موارد متعددی از جمله تشکیل هیئت‌های تخصصی کشورهای هدف صادراتی، افزایش ارزش صادرات غیرنفتی، رفع موانع طرح‌های صنعتی و معدنی نیمه تمام، توسعه خوشه‌های صنعتی و روستایی و کمک به فعالیت مجدد واحدهای غیرفعال اشاره کرد که در سال گذشته بالغ بر ۱۱۰ واحد در استان به چرخه تولید و اشتغال بازگشتند.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری خراسان رضوی با بیان اینکه طرح الگوی مثلث توسعه اقتصادی فرهنگی کمک فراوانی به اقتصاد استان کرده است، خاطر نشان کرد: اقتصاد استان به سمت توانمندی بیشتر و اقتصاد واحدهای صنعتی به سمت دانش بنیان شدن در حرکت است.

وی در خصوص توسعه شرکت‌های دانش بنیان، گفت: ایجاد فضایی برای توسعه و فعالیت شرکت‌های دانش بنیان در شهرک‌های صنعتی اطراف مشهد بسیار مهم است زیرا این شرکت‌ها ثمرات مستمر و گوناگونی در حوزه محصول و تولیدات به ویژه برای حوزه صنعت دارند لذا باید فضایی ایجاد کنیم تا زیرساخت‌های لازم را برای استقرار در مرکز خراسان رضوی داشته باشند.

رسولیان افزود: توسعه و پیشرفت اقتصادی مبتنی بر علم و تکنولوژی محقق می‌شود و این شرکت‌های دانش بنیان هستند که این روند را سرعت می‌بخشند. در واقع برای رسیدن به جهش تولید هم باید معطوف به تولید محصول شرکت‌های دانش بنیان، توان داخلی و نوآوری‌های نوین ملی باشیم.

لازم به ذکر است این بازدید با هدف ایجاد و توسعه فضای لازم برای فعالیت شرکت‌های دانش بنیان در شهرک‌های صنعتی اطراف مشهد انجام شد.

46

کد خبر 1375349

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 8 =