نمایندگان در مجلس قرنطینه خواهند شد؟ /نامه گلایه‌آمیز نوبخت به لاریجانی

تسنیم نوشت: عضو هیئت رئیسه مجلس از مخالفت نمایندگان با قرنطینه شدن در داخل پارلمان خبر داد.

بهروز نعمتی، عضو هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی ، با بیان اینکه هفته گذشته تعدادی از نمایندگان پیشنهاد داده بودند برای جلوگیری از شیوع ویروس کرونا وکلای ملت تا پایان مجلس دهم در داخل ساختمان پارلمان در قرنطینه باقی بمانند، گفت:  این پیشنهاد نمایندگان در یکی از جلسات هیئت رئیسه بررسی شد.

وی ادامه داد: پس ازبررسی این موضوع در جلسه هیئت رئیسه قرار بر این شد تا از نمایندگان رای استمزاجی اخذ شود و در صورت موافقت نمایندگان شرایط قرنطینه در پارلمان فراهم شود اما با رای گیری که از نمایندگان به عمل آمد آنها با این پیشنهاد مخالفت کردند.

نماینده مردم تهران در مجلس تصریح کرد: طی تصمیمی که در هیئت رئیسه مجلس گرفته شده جلسات مجلس به صورت مداوم تا اوایل خرداد ادامه خواهد داشت و سپس مجلس یازدهم فعالیت خود را آغاز خواهد کرد.

عضو هیئت رئیسه مجلس تصریح کرد: قرار است در روزهای آینده در جلسه هیئت رئیسه نیز درباره زمانبندی جلسات علنی پارلمان و میزان ساعت های برگزاری آن بحث و تبادل نظر کنیم.

نامه «نوبخت» به «لاریجانی» درباره نحوه برگزاری جلسات علنی

همچنین محمدحسین قربانی، نایب رئیس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی، از ارسال نامه علی نوبخت حقیقی رئیس و اعضای کمیسیون بهداشت به آقای علی لاریجانی رئیس مجلس درباره نحوه برگزاری جلسات و عدم رعایت فاصله گذاری اجتماعی در جلسات علنی اخیر مجلس خبر داد.

بنابر گزارش تسنیم، وی افزود: در این نامه رئیس و اعضای کمیسیون نسبت به نحوه برگزاری جلسات علنی معترض هستند و معتقدند که اگر قرار است ما از مردم بخواهیم فاصله گذاری اجتماعی را رعایت کنند، ابتدا باید خودمان به عنوان قانون گذار موارد بهداشتی را رعایت کنیم که متاسفانه در روز رأی اعتماد به وزیر کشاورزی، فاصله گذاری اجتماعی چندان رعایت نشد.

نایب رئیس کمیسیون بهداشت مجلس ضمن انتقاد به عدم رعایت موازین بهداشتی در جلسات علنی اخیر مجلس، ادامه داد:جلسات علنی مجلس پس از ۴۴ روز ، منوط به رعایت پروتکل های بهداشتی تشکیل شد اما متاسفانه برخی از نمایندگان فاصله مناسب و موازین بهداشتی را رعایت نکردند که لازم است تا در جلسات بعدی این اصول برای حفظ سلامتی خود نمایندگان و جلوگیری از شیوع ویروس کرونا رعایت شود.

قربانی تصریح کرد: نامه رئیس کمیسیون بهداشت باعث شد که جلسات هفته جاری مجلس با رعایت پروتکل خاصی برگزار شود و ممکن است شاهد تغییر در چیدمان صندلی ها باشیم تا فاصله گذاری اجتماعی رعایت شود.

۲۷۲۱۵

کد خبر 1375398

برچسب‌ها