۰ نفر
۲۳ فروردین ۱۳۹۹ - ۱۴:۲۳
کرونا تا تابستان می ماند

تسنیم نوشت:نخست وزیر کانادا بر این باور است که زندگی در این کشور تنها به شرطی عادی خواهد شد که مردم هم اکنون برای مقابله با شیوع ویروس کرونا همکاری کنند.

به گزارش رویترز، جاستین ترودو نخست وزیر کانادا روز جمعه در اظهاراتی گفت: زندگی مردم به شرطی به زودی عادی خواهد شد که مردم تدابیر لازم برای مقابله با شیوع ویروس کرونا را همین الان اتخاذ و اجرا کنند.

وی افزود: تا زمانی که واکسن موثری برای مقابله با این بیماری و ویروس ساخته نشود، خطر احیای مجدد این ویروس وجود خواهد داشت. یک مرحله نرمال و عادی برای زندگی مردم و مقابله با این ویروس شاید تا اوایل تابستان شدنی و امکان پذیر باشد.

نخست وزیر کانادا اظهار داشت: زمانی که مرحله نخست و دشوار مقابله با این ویروس را پشت سر گذاشتیم، قادر خواهیم بود تا درباره کاهش و تسهیل برخی از قوانین سختگیرانه صحبت کنیم تا برخی از مردم به سر کارهای خود بازگردند.

ترودو تاکید کرد: با این حال شاید 18 ماه زمان نیاز باشد تا یک واکسن برای مقابله با ویروس کرونا ساخته شود تا بتوان از تهدید شیوع مجدد این ویروس جلوگیری کرد.

تا روز جمعه تلفات ناشی از ویروس کرونا در کانادا به 531 نفر رسیده که این رقم نسبت به پنجشنبه 15 درصد رشد داشته است. تعداد کل مبتلایان به ویروس کرونا در کانادا نیز به 21 هزار نفر رسیده است.

مقام های بهداشت و سلامت کانادا هشدار می دهند که تعداد تلفات ناشی از این ویروس تا پایان دوره شیوع آن به بیش از 22 هزار نفر خواهد رسید.

اقتصاد کانادا طی ماه گذشته یک میلیون فرصت شغلی را از دست داده است. از 15 مارس تاکنون نیز بیش از 5.6 میلیون شهروند کانادایی خواستار دریافت بیمه بیکاری شده‌اند.

310311

کد خبر 1375486

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 4 =