واکنش توئیتری محسن رضایی به اعلام حداقل دستمزد کارگران در سال ۹۹ /نمایندگان هم شاکی شدند

دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام در توئیتی نوشت: لازم است نظر جامعه مظلوم کارگری درباره حقوق و دستمزد تامین شود.

به گزارش خبرآنلاین، محسن رضایی دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام در حساب کاربری خود در توئیتر در واکنش به اعلام حداقل دستمزد برای سال ۹۹ و عدم تأمین نظر جامعه کارگری و نمایندگان کارگران برای این موضوع نوشت: ‏معیشت دهک‌های پایین با شیوع بیماری ‎کرونا بیش از پیش آسیب دیده و از طرفی دیگر باید تمام اهتمام خود را جهت تقویت خود کفایی و ‎جهش تولید به‌کار بندیم.

وی تاکید کرد: لذا لازم است نظر جامعه مظلوم کارگری درباره حقوق و دستمزد تأمین شود.

ورود فراکسیون کارگری مجلس به موضوع افرایش حقوق کارگران

علیرضا محجوب، درباه ورود فراکسیون کارگری مجلس شورای اسلامی به مسئله افزایش حقوق کارگران گفت: قطعا جلسه‌ای را در فراکسیون کارگری مجلس شورای اسلامی خواهیم داشت و از طرفین برای گفت‌وگو دعوت خواهیم کرد.

بنابر گزارش ایلنا، دبیرکل خانه کارگر درباره روز برگزاری این جلسه عنوان کرد: در حال حاضر با همکاران مشورتی برای تعیین روز و زمان نداشته‌ایم که به زودی این کار را انجام خواهیم داد.

وی درباره مواضع فراکسیون کارگری مجلس شورای اسلامی گفت: جلسه باید تشکیل شود، گفت‌وگوها صورت گیرد پس از آن ما مواضع‌مان را به طور رسمی طی بیانیه‌ای اعلام خواهیم کرد.

 حداقل مزد تعیین شده برای کارگران عادلانه نیست

محمدرضا بادامچی، از افزایش ۲۱ درصدی حقوق کارگران انتقاد کرد و گفت: عادلانه نیست بدون لحاظ کردن خط فقر جامعه و در ذیل ارقام خط فقر تعریف شده توسط مرکز پژوهش‌های مجلس، حداقل دستمزد برای زحمت‌کشان(کارگران) تعیین شود. بدیهی است در سالی که جهش تولید نام‌گذاری شده است چنین تصمیماتی نمی‌تواند نیازمندی‌ها و حداقل معیشت کارگران را تأمین کند.

بنابر گزارش ایسنا، این عضو کمیسیون اجتماعی مجلس در ادامه گفت: نمایندگان کارگران در مجلس شورای اسلامی، طرحی را پیگیری می‌کنند تا کارگران به طور برابر در مجامع تصمیم‌گیری حضور داشته باشند. توصیه‌نامه‌های سازمان جهانی کار، تأکید به حضور برابر نمایندگان کارگران در کنار سایر شرکای اجتماعی آنها(کارفرمایان و دولت) هستند.

۲۷۲۱۵

کد خبر 1375547

برچسب‌ها