۱ نفر
۲۴ فروردین ۱۳۹۹ - ۰۹:۲۵
جدال سنگین کاخ سفید با صدای آمریکا

ایسنا نوشت: مدیر صدای آمریکا به انتقادهای کاخ سفید از نحوه پوشش خبری این رسانه پاسخ داد و تاکید کرد که صدای آمریکا طبق رسالت خود و مطابق قانون به همه جوانب یک رویداد می‌پردازد.

شبکه خبری دویچه وله، آماندا بنت، مدیر شبکه خبری "صدای آمریکا" انتقادهای کاخ سفید در مورد گزارش‌دهی "جانبدارانه" را رد کرد.

کاخ سفید در بیانیه‌ای از صدای آمریکا به شدت انتقاد کرده و گفته بود، این رسانه که سالانه ۲۰۰ میلیون دلار از ایالات متحده آمریکا بودجه دریافت می‌کند "به جای شناساندن آمریکا به جهانیان و پوشش سیاست‌های این کشور سخنگوی رژیم‌های استبدادی شده" است.

بنت در بیانیه‌ای که در وب‌سایت صدای آمریکا منتشر شده در پاسخ به این اتهام‌ها گفته است، این رسانه وظیفه دارد مطابق قانون، همه جوانب مربوط به یک موضوع را گزارش کند.

او افزوده است: «یکی از بزرگ‌ترین تفاوت‌ها میان رسانه‌های مستقل مانند صدای آمریکا با رسانه‌های تحت کنترل دولت، پوشش خبری آزادانه همه جوانب یک موضوع است؛ همانطور که در منشور صدای آمریکا نیز آمده است.»

کاخ سفید که "پنهانکاری" چین در مورد اخبار مربوط به ویروس کرونا را باعث همه‌گیری بیماری "کووید ۱۹" در جهان خوانده گفته بود: «روزنامه‌نگاران وظیفه دارند که حقایق را گزارش دهند. اما صدای آمریکا تبلیغات پکن را تقویت می‌کند.»

آماندا بنت پاسخ داده است، صدای آمریکا هم اطلاعات غلط چین را پوشش می‌دهد و هم اخبار حقیقی را منتشر می‌کند. 

او تأکید کرده که "برخلاف چین، صدای آمریکا با تکیه بر حقایق قابل اثبات گزارش‌های متعددی در مورد پنهان‌کاری‌های چین راجع به اطلاعات مربوط به ویروس کرونا" منتشر کرده است. به علاوه این رسانه بسیاری از "اطلاعات رسیده از سوی دولت چین و رسانه‌های تحت کنترل آن را از اساس رد کرده است."

مدیر صدای آمریکا روشن ساخت که منابع صدای آمریکا در مورد داده‌های شیوع ویروس کرونا مرکز آماری مربوط به این بیماری در دانشگاه جانز هاپکینز است. همچنین این رسانه بارها راجع به آمار نادرست چین در مورد بیماران مبتلا ویروس کرونا در این کشور، از جمله آمار منحرف‌کننده با حذف موارد بدون علامت، پایین نشان دادن تعداد فوتی‌های ووهان و استفاده از توییتر برای انتشار جهانی روایت‌های خود در حالی که توییتر در خود چین ممنوع است گزارش داده است.

آماندا بنت گفت، همچون سایر رسانه‌های آمریکایی مانند وال استریت ژورنال، نیویورک تایمز، واشنگتن پست و مجله تایم، اکثر گزارشگران صدای آمریکا از کار کردن در چین منع شده‌اند.

او ادامه داد، با این که چین تلاش دارد جلوی خبررسانی حقیقی در مورد کرونا در درون این کشور را بگیرد صدای آمریکا به رساندن اخبار درون این کشور به گوش شنوندگان سایر کشورها و شهروندان چینی ادامه می‌دهد.

312 310

کد خبر 1375760

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 4 =