معاون شهردار: پس از شیوع کرونا قطعه جدید در بهشت زهرا (س) ایجاد کردیم

معاون شهردار تهران از ایجاد قطعه جدید در بهشت زهرا (س) پس از شیوع کرونا خبر داد.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، در جریان دویست و هشتمین جلسه شورایاسلامی شهر تهران، مجتبی یزدانی، معاون خدمات شهری شهرداری تهران گزارشی از اقدامات این معاونت در ایام شیوع کرونا در صحن شورا قرائت کرد.

یزدانی با بیان اینکه همزمان با شیوع کرونا در اواخر بهمن ماه با تشکیل جلساتی با حضور شهردار تهران ۵ کارگروه در شهرداری تهران تشکیل شد، گفت: حوزه معاونت خدمات شهری به عنوان متولی کارگروه بهداشت محیط و دفع پسماند جهت آمادگی و مقابله با شیوع بیماری کرونا تعیین گردید.

وی ادامه داد: اعضا این کارگروه متشکل از سازمان های بهشت زهرا، مدیریت پسماند، میادین میوه و تره بار، آتش نشانی، بوستان ها، ساماندهی، پایانه‌ها، اتوبوسرانی، بهره برداری مترو، شهروند و تاکسیرانی هستند که به صورت هفتگی جلسات مستمری را در ۴ نوبت حضوری و ویدئو کنفرانس برگزار می‌کنند.

یزدانی با اشاره به فعالیت‌های سازمان زیباسازی در دو محور اصلی در راستای اطلاع رسانی به شهروندان ادامه داد: همچنین برای هر یک از سازمان‌ها و شرکت‌ها شرح وظایف و پروتکل مجزا ابلاغ گردید.

معاون شهردار تهران با اشاره به اقداماتی که برای پرسنل خدمات شهری در نظر گرفته شد، تصریح کرد: مقرر گردید تا آموزش پرسنل سازمان‌ها و شرکت‌ها، تأمین اقلام و تجهیزات بهداشت فردی از جمله ماسک و دستکش، ضد عفونی کردن ساختمان‌های اداری – اسکان کارگری، ضد عفونی سطوح و معابر شهری – سرویس‌های بهداشتی و اجرای طرح غربالگری ویژه پرسنل سازمان‌های آتش نشانی – بهشت زهرا – میادین تره بار با همکاری شرکت شهر سالم اجرا شود.

یزدانی با اشاره به اقدامات شاخصی که در این مدت انجام گرفت، گفت: در سازمان آتش نشانی، طراحی و ساخت ۷ دستگاه خودرو سنگین (۴ تنی) ویژه انجام عملیات ضدعفونی معابر شهری، تهیه تجهیزات ویژه ضدعفونی و رفع آلودگی شامل ۲۵ دستگاه فوکر، ۱۰۰ دستگاه گندزدائی محیط و مایع ایروپکس S۲۵۰ از جمله موارد شاخصی بود که در این سازمان به اجرا درآمد.

وی همچنین به ضدعفونی اماکن و المان‌های شهری نیز اشاره کرد و گفت: تاکنون، بازارهای میوه و تره بار ۱۵۱ مرحله، بازار بزرگ ۲۵ مرحله، پایانه‌های مسافربری برون شهری ۲۵ مرحله، محوطه داخلی و خارجی بیمارستانها و درمانگاه‌ها ۵۶۳ مرحله، ۴۳۴ ایستگاه اتوبوس و بی آر تی، اماکن عمومی و شهری ۲۳۲۸ مرحله، پایانه‌های تاکسی رانی ۸۷۵ مرحله، ۹۲۹ پایانه اتوبوس رانی، ۵۴۹ پل عابر پیاده و ۱۸۸ پمپ بنزین و گاز ضدعفونی شده اند.

فروش آنلاین در میادین میوه و تره بار

وی با اشاره به اقداماتی که در میادین میوه و تره بار انجام شد، گفت: اجرای طرح فاصله گذاری اجتماعی و راه اندازی فروش غیرحضوری در ۱۳ میدان اصلی از اقداماتی بوده است که در این حوزه انجام گرفت و در همین راستا شاهد افزایش ۴۱.۲ درصدی فروش محصولات در فروردین سال جاری نسبت به مدت مشابه سال قبل بودیم.

یزدانی به اقدامات سازمان مدیریت پسماند نیز اشاره کرد و گفت: مکاتبه و دستور توقف کامل پیمان‌های عملیات تفکیک از مبدأ و جمع آوری پسماندهای خشک تا اطلاع ثانوی توسط مناطق ۲۲ گانه، اخذ حکم دادستان تهران و هماهنگی با ضابطین قضائی جهت اجرایی شدن بند فوق، جمع آوری روزانه ۱۰۰ تن پسماند بیمارستانی از ۱۵۰ بیمارستان و مراکز درمانی براساس پروتکل‌های بهداشتی، برچسب گذاری کیسه‌های پسماند بیمارستانی پس از گند زدایی و افزایش آهک پاشی با هدف بالا بردن راندمان گندزدایی پسماندهای بیمارستانی از جمله اقداماتی بود که در این مدت در سازمان مدیریت پسماند به اجرا در آمد. همچنین پیمانکاران ا ملزم کردیم تا نسبت به تأمین و به کارگیری تجهیزات حفاظت فردی شامل ماسک، لباس کار و دستکش اقدام کنند.

یزدانی در خصوص اقدامات انجام شده در سازمان بهشت زهرا (س) گفت: تجهیز مجتمع عروجیان به سردخانه ۴۰ فوتی و ۲ سردخانه کندویی، تجهیز و آماده سازی سوله‌های بحران مستقر در بهشت زهرا (س) و اختصاص ۲ دستگاه کانتینر ۱۲ متری یخچال دار، ایجاد قطعه جدید و قبر چینی به تعداد ۱۰ هزار قبر، آغاز طراحی و ساخت مرکز تطهیر مجهز و ایزوله با هدف افزایش ظرفیت پذیرش اموات (عروجیان ۲) در مواقع بحرانی در محل سوله‌های بحران، نظارت دائم بر سیستم تصفیه خانه سالن‌های تطهیر بهشت زهرا (س) توسط شرکت آب و فاضلاب استان تهران و نصب دستگاه پایش از راه دور و کلر زنی در تصفیه خانه از جمله فعایت‌های صورت گرفته در مجموعه بهشت زهرای تهران بوده است.

او ادامه داد: همچنین سوله‌های بحران مستقر در بهشت زهرا (س) تجهیز و آماده سازی و ۲ دستگاه کانتینر ۱۲ متری یخچال دار با هماهنگی ستاد معراج شهدا جهت پشتیبانی از سردخانه مرکزی اختصاص پیدا کرد.

یزدانی همچنین تصریح کرد: عطف به مکاتبات شهردار تهران با ریاست بنیاد مستضعفان مبنی بر کمک بلاعوض به گروه‌های هدف، طی سه نوبت کمک به کارگران سازمان پسماند و سازمان بهشت زهرا (س) به مبلغ ۴ میلیارد تومان، کمک به دستفروشان نیازمند سطح شهر به مبلغ ۴ میلیارد تومان از طریق شهرداران مناطق ۲۲ گانه و کمک به دستفروشان نیازمند سطح شهر به مبلغ ۵ میلیارد که در حال اقدام است، انجام شد.

47231
کد خبر 1375832

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 4 =