هشدار درباره افزایش سیلاب‌های بهاره در این مناطق

میزان نوشت: سخنگوی اورژانس کشور گفت: بارش‌هایی که در چند روز گذشته با آن رو به رو بودیم و گرم شدن هوا باعث خواهد شد که سیلاب افزایش پیدا کند.

مجتبی خالدی سخنگوی سازمان اورژانس کشور گزارش حوادث جوی از ابتدای فروردین ماه تاکنون را ارائه داد و گفت: در اثر حوادث جوی از ابتدای فروردین ماه سال جاری ۴۸ نفر در حوادث جوی دچار مصدومیت شدند.

وی در ادامه بیان کرد: بیشترین موارد مصدویمن از استان های هزمرگان، سیستان و بلوچستان و کرمان بوده است.

سخنگوی اورژانس کشور در ادامه بیان کرد: آمادگی لازم در تمام حوزه سلامت برای امداد رسانی در حوادث جوی  وجود دارد. کد عملیاتی حوادث جوی برای تمام دانشگاه‌های علوم پزشکی ابلاغ شدهاست. در هفته دوبار ارتباط با هواشناسی درباره وضعیت جوی انجام می‌شود تا اقدامات لازم انجام شود.

خالدی تصریح کرد: تا این لحظه بیشترین گرفتاری در استان‌های اطراف تهران، قزوین، سمنان و شاهرود وجود داشته است. بارش‌هایی که در چند روز گذشته با آن رو به رو بودیم و گرم شدن هوا باعث خواهد شد که سیلاب افزایش پیدا کند. هشدار اورژانس به ساکنین اطراف رودخانه‌ها این است که توجه لازم به این مسائل را داشته باشند.

سخنگوی اورژانس کشور در ادامه گفت: از مدیران محلی درخواست کرده ایم که وضعیت رودخانه های فصلی خود را بررسی کنند تا مشکل طغیان آب رودخانه‌ها که سال‌های قبل با آن رو به رو بودیم به وجود نیاید.

47231
کد خبر 1375844

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 3 =