بازرسی از واحدهای صنفی در سال گذشته ۱۲درصد رشد داشته است

معاون نظارت ، بازرسی و حمایت از حقوق مصرف کننده سازمان صنعت، معدن و تجارت استان سمنان گفت: بازرسی از واحدهای صنفی در استان درسال گذشته ، ۱۲درصد افزایش داشته است.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین  استان سمنان مهدی یحیایی در حاشیه بازدید از چند واحد صنفی در استان با اعلام این خبر گفت: در سال گذشته ، ۵۹هزار و ۶۱۳ مورد بازرسی از واحدهای صنفی استان در قالب طرح‌های مختلف انجام گرفته است که در مقایسه با مدت مشابه آن در سال ۹۷ ، ۱۲درصد رشد داشته است.

وی افزود: این بازرسی ها با هدف پایش وضعیت بازار کالا وخدمات بویژه کالاهای اولویت‌دار و نظارت بر مراکز فعال تجاری و اقتصادی استان و همچنین جلوگیری از هرگونه افزایش بی‌رویه قیمت‌ها انجام گرفته است که تعداد ۵۱۸۱ مورد تخلف از واحدهای صنفی متخلف ثبت و محرز شده است.

معاون نظارت ، بازرسی و حمایت از حقوق مصرف کننده سازمان صنعت ، معدن و تجارت استان سمنان تصریح کرد: در این بازرسی‌ها که توسط کارشناسان نظارت و بازرسی، بازرسان و ناظران افتخاری سازمان صنعت، معدن و تجارت بصورت مستمر و روزانه از واحدهای صنفی و سطح عرضه انجام شده است تعداد ۴۳۹۹ مورد پرونده تخلف تشکیل شده است که در مقایسه با مدت مشابه آن در سال گذشته ۵۰از نظر تعداد تخلف ۴۱درصد و از نظر تعداد پرونده متشکله ۴۴درصد افزایش داشته است. 

این مقام مسئول ادامه داد: این تخلفات اعم از گران‌فروشی، کم فروشی، عدم درج قیمت و نصب نرخ‌نامه، عدم ارائه فاکتور و عرضه، فروش و نگهداری کالای قاچاق ... به ارزش ریالی بالغ بر ۲۶۵ میلیارد و ۳۱۶ میلیون ریال کشف که در مقایسه با سال گذشته حدود ۱۳درصد رشد داشته است. 

مهدی یحیایی خاطرنشان کرد: رصد و پایش مستمر بازار، کنترل قیمت ها، نظارت بر توزیع کالا و نحوه عرضه خدمات به جهت امید آفرینی و اعتمادبخشی و رفع دغدغه های مردم در تأمین مایحتاج روزمره زندگی و تأکید مؤکد بر توانمندی های اقتصادی و تولیدی کشور در جهت تهیه کالاهای اساسی و نیز پر بودن انبارهای استراتژیک را از مهمترین برنامه های سازمان صمت می باشد

46

کد خبر 1375860

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 1 =