اکثر روستاهای قزوین کرونا ندارند

خوشبختانه بیش از ۹۵درصد روستاهای استان قزوین از ویروس کرونا پاک است و آلودگی ندارد.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین از قزوین؛ منوچهر حبیبی، معاون سیاسی امنیتی استانداری قزوین گفت: خوشبختانه بیش از ۹۵درصد روستاهای استان قزوین از ویروس کرونا پاک است و آلودگی ندارد.
او افزود: مردم در شرایط کرونایی حماسه‌های بزرگی خلق کردند و با مشارکت در تأمین نیازهای بهداشتی و درمانی نیازمندان به یاری پزشکان آمدند.
حبیبی بیان کرد: بسیج مردمی برای تأمین ماسک، مواد ضدعفونی کننده و تجهیزات پزشکی از اقدامات ارزشمندی است که صحنه‌های زیبایی را خلق کرد و ما برای شکست این ویروس به تداوم این همراهی نیازمندیم.
معاون سیاسی امنیتی استانداری قزوین یادآور شد: مردم خیر و نیکوکار تاکنون بیش از ۶میلیارد تومان کمک نقدی و غیر نقدی اهدا کردند که همه به صورت خودجوش بود.
وی تصریح کرد: در نیمه شعبان که رهبری رزمایش کمک مومنانه را مطرح کردند همه احساس تکلیف کرده‌اند تا در یک حرکت منسجم به این فرمایش جامه عمل پوشانده و به یاری آسیب دیدگان ناشی از ویروس کرونا بشتابند.
معاون سیاسی امنیتی استانداری قزوین اضافه کرد: خوشبختانه بیش از ۹۵درصد روستاهای استان از ویروس کرونا پاک است اما باید مراقبت کنیم تا این وضعیت حفظ شود.
حبیبی اظهارکرد: بسیج هم ظرفیت و هم تجربه خوبی دارد که می‌تواند در شناسایی جامعه هدف و نیز توزیع اقلام اهدایی مشارکت بیشتری کند و بهتر است دانشگاه علوم پزشکی به مأموریت خطیر درمان بسنده کند و وارد این حوزه نشود تا از کار اصلی باز نماند.
او ادامه داد: سازماندهی امور توسط ضروری است و لازم است تا یک تیم مدیریتی قوی برای حضور در شهرها و روستاها برای این کار پیش بینی شود.
این مسئول بیان کرد: نیروهای بسیج چون در روستا و شهرها حضور مؤثری دارند می‌توانند کمک‌های مردمی را به خوبی به سمت نیازمندان هدایت کنند.

46

کد خبر 1375937

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 10 =