از سرگیری فعالیت معادن زغالسنگ وکرومیت کرمان از فردا

فعالیت دوباره معادن روباز زغالسنگ وکرومیت کرمان از فردا ،در ستاد استانی مقابله با کرونا تصویب شد.

به گزارش خبرآنلاین از کرمان ؛ استاندار کرمان  در جلسه ستاد مدیریت بیماری کرونا با حضور مسئولان استانی و اصناف درباره مصوبات نشست امروز گفت: قرارشد :معادن روباز ذغالسنگ و کرومیت بر اساس بررسی و رعایت پروتکل فعالیت خود را آغاز کنند و سازمان صمت نیز امکانات بهره برداری از معادن روباز را فراهم  و معادن زیرزمینی نیز با شرط رعایت پروتکل بهداشتی و مصوبات قبلی فعالیت کند.
فدایی افزود :همچنین مقرر شد فعالیت پایانه مسافربری نیز براساس پروتکل بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی کرمان انجام شود.
وی درباره فعالیت اصناف هم گفت: فعالیت اصناف طبق مصوبه ستاد ملی اجرا می شود و اصناف باید در سامانه ثبت نام و با رعایت پروتکل فعالیت کنند.وهمچنین بازارهای مسقف بسته باشد و حالت بینابین برای آنها اجرا شود و ۴ صنف (طلافروشی/ پوشاک/ کیف و کفش و پارچه فروشی )که باعث ازدحام می شوند تا ۳۱ فروردین تعطیل باشند وقرار شد بازاریان و اصناف از ۳۰ فروردین به بعد برنامه خود را برای فعالیت ارائه کنند.
 استاندار درباره صنوف پرریسک هم گفت قرار شد تا ۳۰ فروردین تعطیل باشند تا نحوه فعالیت آنها بررسی و اعلام شود و همچنین دادستانی و گروههای نظارت و بازرسی نظارت داشته باشند و با صنوف متخلف برخورد کنند.
وی درباره طرح فاصله گذاری هوشمند اجتماعی هم گفت: با واحدهایی که پروتکل بهداشتی را به درستی انجام نمی دهند برخورد می شود.

استاندار کرمان از نشست ستاد ملی مبارزه با کرونا با حضور رئیس جمهور و استانداران به صورت ویدئوکنفرانس خبر داد و گفت: در این نشست موضوعات بازگشایی اصناف با ریسک کم و دریافت کد رهگیری مطرح  وقرارشد اصناف تا پایان هفته اطلاعات خود را وارد سامانه کنند.
همچنین دراین ویدئوکنفرانس قرار شد: ناوگان حمل و نقل با رعایت پروتکل بهداشتی در زمینه ضدعفونی و تعداد مسافر در اتوبوس و تاکسی به فعالیت ادامه دهد و همچنین مقرر شد برای اجتماعات ماه رمضان تصمیم گیری و در جلسه بعد بحث وبررسی شود.
 در جلسه امروز ستاد مدیریت بیماری کرونا با حضور مسئولان و اصناف امروز در استانداری کرمان ، درباره تعطیلی اصناف، فعالیت معادن،  پایانه مسافربری، فعالیت سرویسهای حمل و نقل با حضور اعضای جلسه تصمیم گیری شد.

48

کد خبر 1376035

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 4 =