۸۳ درصد از بیماران تست مثبت بیماری کرونا در شاهرود بهبود یافته اند

۵۰۶۶ بیمار با تشخیص کووید ۱۹ در جمعیت تحت پوشش این دانشگاه داشته ایم که از این تعداد ۴۸۰ بیمار تست مثبت کرونا داشتند.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین استان سمنان دکتر چمن ،رئیس دانشگاه علوم پزشکی شاهرود در ستاد پیشگیری،هماهنگی و فرماندهی عملیات پایخ به بحران استانداری و ستاد مقابله با کرونا در استان سمنان گفت  از تعداد تست مثبت بیماری کرونا در دانشگاه علوم پزشکی شاهرود، تاکنون بالغ بر ۸۳ درصد از بیماران، یعنی حدود ۴۰۰ بیمار بهبود یافته و ازمراکز درمانی تحت پوشش این دانشگاه ترخیص شدند.

امروز شاهدیم که بر اساس آمار و اطلاعات موجود، میزان کشندگی این بیماری کمی کمتر شده و این مهم در دانشگاه علوم پزشکی شاهرود نیز قابل مشاهده است که پیام خوب و مطلوبی است.
 در مقایسه با متوسط کشور با توجه به بالابودن درصد جمعیت کهنسالان استان و همینطور درصد کسانی که بیماری های مزمن زمینه ای(بیماری های قلبی عروقی، دیابت و...) دارند طبعا درصد بیماران شدیدا بدحال ما خیلی بیشتر بوده و هست.

 بر اساس اطلاعات و تحلیل های میدانی انجام شده، ضریب ابتلاء بیماری در حوزه تحت پوشش این دانشگاه، به ۱.۱۳ رسیده است و با تحلیل ها و شواهد موجود، شاهد کند شدن شیب صعودی ابتلا به بیماری هستیم(این شاخص در اواسط اسفندماه بیش از ۲.۵ بود.

 کفایت و کارآمدی نظام سلامت ما بسیار مطلوب است و مشکلی در این حوزه وجود ندارد و همچنین مردم شریف و عزیز ما نیز به خوبی موارد و مسائل بهداشتی را رعایت کردند.

امروز و پس از اجرای طرح فاصله گذاری هوشمند اجتماعی، کار ما در مجموعه نظام سلامت کم نشده و بلکه سخت تر و بیشتر نیز شده و باید امروز بیش از پیش با آگاه کردن مردم؛ بیمار یابی، پیگیری و مراقبت مناسب صورت گیرد.

در این مقطع یکی از سیاست های تعیین کننده و مهم بیماریابی فعال و پیگیری هوشمندانه بیماران و اطرافیان آنهاست و در این زنجیره مراقبت، نمونه گیری از افراد مشکوک به ابتلا مهمترین حلقه محسوب می شود.

امروز بیش از پیش ارائه آموزش خود مراقبتی، آموزش افراد بهبود یافته و ترخیص شده و همچنین در اختیار قرار دادن اقلام حفاظت فردی برای بیماران مبتلا و خانواده آنها باید در دستور کار باشد.

حفظ ایمنی و سلامت کادر نظام سلامت، یکی مهمترین رسالت های ما در مقابله با این بیماری در کشور و دانشگاه است و به همین خاطر در حد مقدور توزیع بسته های حفاظت فردی را حتی برای خانواده همکاران در همه واحدهای بهداشتی و درمانی انجام دادیم و تلاش نموده ایم تا حتی المقدور همکارانی که دارای بیماری زمینه ای هستند در بخش های کرونا بکار گرفته نشوند.

46

کد خبر 1376247

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 8 =