۲۹درصد افزایش مصرف آب شرب در قزوین

با شیوع ویروس کرونا، مصرف آب شرب در استان قزوین ۲۹درصد افزایش داشته است.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین از قزوین؛ داراب بیرنوندی، مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب  استان قزوین اظهار کرد: از ۱۵ اسفند سال ۹۸ تا ۲۰ فروردین ماه سال جاری میزان آب شرب مصرف شده در استان ۱۴میلیون لیتر مکعب بود که این میزان در مدت مشابه سال گذشته ۱۱میلیون متر مکعب بوده است.
بیرنوندی، با بیان اینکه همزمان با آغاز شیوع این ویروس، از شهروندان خواسته شد تا قبوض خود را به صورت غیرحضوری پرداخت کنند، تصریح کرد: اطلاع رسانی در این رابطه از راه‌های مختلف انجام شد اما متاسفانه میزان وصولی ما طی این مدت تنها ۱۲درصد بوده است.
این مسئول با اشاره به اینکه ۶۰درصد از هزینه‌های جاری این شرکت از محل قبوض آب بها تامین می‌شود، یادآور شد: متاسفانه این مساله مشکلاتی را برای این شرکت در پرداخت حقوق کارکنان خود ایجاد کرده که با ادامه بیماری، ما با مشکلات بیشتر روبرو خواهیم بود.
مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب  استان قزوین اضافه کرد: خوشبختانه با تصویب ستاد پیشگیری و مقابله با کرونا در استان، قرار شد تا ماموران این شرکت ضمن دریافت گواهی تاییده سلامت از سوی مراکز بهداشت، با رعایت اصول بهداشتی در خصوص پیشگیری از این ویروس و با تجهیزات کامل بهداشتی، نسبت به قرائت کنتور مشترکان به درب منازل آنان مراجعه کنند.
به گفته او، این شرکت طی روزهای گذشته ۴۰هزار لیتر مواد ضدعفونی کننده در اختیار دستگاه‌های مختلف اجرایی استان قرار داده است.
بیرنوندی یادآور شد: در حال حاضر با توجه به سرانه استاندارد تعریف شده کشوری، مصرف آب به ازای هر نفر ۱۵۰ لیتر تعریف شده که هم اکنون این میزان مصرف در کشور حدود ۲۰۰ لیتر و در استان قزوین ۱۹۲ لیتر است.
استان قزوین دارای ۵۲۴هزار مشترک آب شهری و روستایی و ۲۵۷هزار مشترک فاضلاب است.

46

کد خبر 1376319

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 1 =