رعایت پروتکل های بهداشتی در سایت پسماند محمدآباد

مدیرکل دفتر امور شهری تاکید کرد که تمامی پروتکل های الزامات بهداشتی و ملاحظات زیست محیطی در سایت محمدآباد رعایت شود.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین از قزوین؛ صالحی، مدیرکل دفتر امور شهری و شوراها در جلسه کارگروه مدیریت پسماند اظهار کرد: تمامی پروتکل ها و الزامات بهداشتی و ملاحظات زیست محیطی در شرایط فعلی با نظارت دستگاه‌های ذیربط در سایت پسماند محمد آباد رعایت می شود.
او افزود: با توجه به شرایط مهم و حساس جاری و در راستای پیشگیری و مبارزه با ویروس کرونا الزامات بهداشتی و زیست محیطی به صورت دقیق و سخت‌گیرانه با نظارت دستگاه‌های زیربط در سایت پسماند محمدآباد در حال انجام است و علاوه بر این نظارت دوره ای از فرآیندهای جمع آوری حمل و دفن زباله توسط دستگاه های متولی انجام می شود.
صالحی بیان کرد: در این راستا همچنین در سایت محمد آباد شرایط بهداشتی لازم  برای کارکنان مانند لباس مخصوص، ماسک، دستکش و... فراهم شده و فضای کاری آنها به طور مداوم ضدعفونی می شود.
مدیرکل دفتر امور شهری و شوراها در ادامه تصریح کرد: با توجه به امکان ناقل بودن ویروس کرونا از طریق پسماندهای پزشکی و بیمارستانی، مدیریت بهینه این بخش از اهمیت مضاعف برخوردار است بنابراین ضرورت دارد برای مدیریت پسماندهای مذکور تدابیر و ملاحظات ویژه ای در همه مراحل و چرخه از تولید ،نگهداری،جمع آوری،بی خطرسازی، انتقال و دفع نهایی آن صورت گیرد.

این مقام مسئول یادآور شد: نقش مشارکت شهروندان و توجه به مسئولیت اجتماعی در شرایط خاص کشور در پیشگیری از انتشار بیماری و این ویروس بسیار حائز اهمیت است؛ بنابراین از شهروندان استان تقاضا داریم اقلامی نظیر ماسک و دستکش ها را پس از مصرف در کیسه های پلاستیکی محفوظ گذاشته و در سطل زباله قرار دهند.
  مدیرکل دفتر امور شهری استانداری، همچنین از شهرداریها خواست نظارت بیشتری بر مخازن زباله سطح شهر داشته باشند تا زباله ها  در دسترس زباله گردها قرار نگیرند.

46

کد خبر 1376320

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 4 =