شناسایی ۵۵ مورد جدید ابتلا به کرونا در فارس/ فوت ۵ نفر در ۲۴ ساعت

معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی شیراز گفت: طی ۲۴ ساعت گذشته ۵۵ مورد جدید ابتلا به کروناویروس در استان فارس شناسایی شد که بدین ترتیب تعداد کل مبتلایان به ۲ هزار و ۱۱ نفر رسید.

به گزارش خبرآنلاین از فارس ؛ دکتر عبدالرسول همتی گفت: از ۹۴۰ نمونه ارسالی به آزمایشگاه‌های تشخیص کووید ۱۹ استان، ۵۵ نمونه مثبت اعلام شد که با افزوده شدن این موارد جدید، آمار کنونی استان فارس به یک هزار و ۲۰۱۱ نفر رسیده است.

وی افزود: متأسفانه در ۲۴ ساعت گذشته، ۵ نفر بر اثر ابتلاء به کروناویروس در استان فوت کردند که در مجموع تاکنون ۵۵ نفر در استان به دلیل ابتلاء به کروناویروس جان خود را از دست داده‌اند.

معاون بهداشت دانشگاه بیان کرد: از مجموع ۵۵ نفر فوتی ناشی از کروناویروس در استان، شیراز ۳۱ مورد به شیراز، مرودشت ۵ مورد، جهرم ۴ مورد، فسا، آباده و گراش هر کدام ۲ مورد، لار، رستم، اقلید، داراب، سروستان، زرقان، ارسنجان، بیضا و نی ریز هر کدام یک مورد را شامل می‌شود.

همتی ادامه داد: تاکنون ۵۱۷ نفر با بهبودی کامل از بیمارستان ترخیص شدند و ۹۲۸ نفر از مبتلایان نیز به دلیل دارا بودن علائم محدود این بیماری در قرنطینه خانگی به سر می‌برند.

دکتر همتی از شهروندان خواست، بیماری کووید ۱۹ را جدی بگیرند و ضمن در خانه ماندن و رعایت بهداشت فردی، از تجمعات و ترددهای غیرضرور بپرهیزند.

48

کد خبر 1376408

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 5 =