روند ابتلا به کرونا در استان اصفهان سیر نزولی نداشته است

ایسنا نوشت ؛معاون کل وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: روند ابتلا به کرونا و مرگ و میر حاصل از آن در استان اصفهان حدود ۲۰ روز است که سیر نزولی قابل توجه نداشته است.

ایرج حریرچی، (دوشنبه- ۲۵ فروردین) در حاشیه بیست و پنجمین جلسه ستاد استانی مدیریت بیماری کرونا گفت: استان اصفهان اگر چه در کنترل بیماری کرونا به خوبی عمل کرده، اما ۲۰ روز است که روند ابتلای بیماری در خط افقی ثابت حرکت کرده است.

وی ادامه داد: در اکثر استان ها و در مجموع کشور روند ابتلا به کرونا و مرگ و میر ناشی از آن روند نزولی داشته است.

معاون کل وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی افزود: در ۶ استان نیز روند ابتلا به کرونا سیر صعودی تدریجی داشته و در برخی استان ها از جمله اصفهان سیر صعودی یا نزولی چشمگیری نداشته و در یک خط صاف حرکت کرده است.

وی تاکید کرد: استان اصفهان اگر چه در کاهش بیماری موفق بوده است، ولی در ۲۰ روز گذشته روند نزولی مورد انتظار را نداشته است.

حریرچی گفت: در بیست و ششمین جلسه ستاد استانی مدیریت بیماری کرونا تصمیمات خوبی اتخاذ شد و امید است با اقدامات بیشتر شاهد روند نزولی بیشتری باشیم.

وی با اشاره به سه راهبرد اصلی وزارت بهداشت در مدیریت بیماری کرونا، ادامه داد: اولین راهبرد فاصله گذاری اجتماعی هوشمند حداکثری است.

معاون کل وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، افزود: این راهبرد به این معنا است که مردم بدانند هنوز سیاست در خانه ماندن باید ادامه داشته باشد و خروج از منزل برای کارهای غیر ضروری مثل دید و بازدیدها، مسافرت، خریدهای غیر ضروری و امثال آن انجام نشود.

وی شناسایی بیماران بدون نشان را دومین راهبرد در مقابله با بیماری کرونا دانست و گفت: ۸۰ درصد افراد آلوده، افراد کم علامت و بی علامتی هستند که می توانند با جابجایی، این ویروس را در جامعه منتشر کنند و تلاش ما آن است که این افراد در مراحل اولیه شناسایی شوند.

حریرچی تصریح کرد: سومین راهبرد، شناسایی و جداسازی افرادی است که با بیماران و افراد ناقل مرتبط بوده اند که این اقدام در استان زنجان به صورت آزمایشی انجام و به سایر استان ها نیز تسری پیدا خواهد کرد.

معاون کل وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، خاطرنشان کرد: شناسایی این افراد در خانواده، محل کار و تعاملات و جداسازی آن‌ها و قرنطینه در منزل ضروری است زیرا اگر چنین افرادی مبتلای قطعی شوند می توانند ویروس را به دیگران سرایت دهند.

48

کد خبر 1376421

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 1 =