تلاش  ۲ ساله سیریا جواب داد؛ «میزدوتایی» منتشر شد

پروژه موسیقی «میزدوتایی»، آنسامبلِ گروه سیریا با تجلیل از بزرگان موسیقی بوشهر، در قالب یک آلبوم منتشر شد.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، آلبوم «میزدوتایی» سیریا که به‌تازگی منتشر شده، روایتی از موسیقی است که سعی دارد با تلفیق موسیقی بوشهر و بهره‌گیری از ترانه‌هایی با گویش فولکلور، ساختار جدیدی در موسیقی ایران تجربه کند.

«رفیق»، «میزدوتایی»، «لیلی»، «هوار»، «چیش عسلی»، «دلم تو می‌خوا»، «شعر یادُم ر»، «جهاز جنی»، «غٌراب، «حجله» و «معشوق دولاچنگ»، قطعات این آلبوم را تشکیل می‌دهند.

 محمدلاریان (خواننده)، بهروز شریفیان (نوازنده پرکاشن)، مهدی ناصری (نوازنده گیتار)، امیرحسین ماهینی (نوازنده گیتار باس و عود)، معین پاکباز (نوازنده درامز)، مهدی حیدری منفرد (نوازنده نی‌انبان، نی جفتی و عود)، نوازندگان این آلبوم هستند.  

گروه موسیقی سیریا که ۲ سال پیش فعالیت رسمی خود را با مدیریت ماکان صغیری با انتشار قطعه «هوار» آغاز کرد، در اولین آلبوم خود تلاش کرده با یادی از بزرگان موسیقی بوشهر که در قید حیات هستند، از این هنرمندان تجلیل کند؛ از جمله در نخستین آلبوم، سیریا، مجموعه کارت پستال‌هایی از پیشکسوتان منتشر  کرده است.

سیریا علاوه بر موسیقی، مخاطب خود را با تصاویر کمتر دیده شده‌ای از بوشهر و شهرهای این استان مواجه می‌کند تا آلبوم موسیقی خود را به یک مجموعه کامل فرهنگی تبدیل کند. یک دفترچه اختصاصی نیز در این اثر به چشم می‌خورد که در آن به معرفی گروه و قطعات آلبوم به دو زبان فارسی و انگلیسی پرداخته شده است.

در دفترچه این آلبوم آمده است: «روایتی که به گوش می‌رسد حاصل عشق و هنر زنان و مردانی بوده که اکنون در میان ما نیستند، اما میراث آنها نسل به نسل منتقل شده و به ما رسیده است. برخود واجب می دانیم در این تجربه-هر چند در مجالی اندک-به نیک نامانی که در میان ما هستند ادای احترام کنیم. کسانی که بی‌هیچ چشم داشتی، خالصانه برای موسیقی شهرمان زحمت کشیده اند و به میزان آن همه عشق ورزیدن، دیده و شنیده نشده‌اند.»

آلبوم «میزدوتایی» دارای دو نسخه فیزیکی و دیجیتال است و پیش فروش نسخه فیزیکی آن از چند روز پیش به‌صورت آنلاین از سایت «سیریا» آغاز شده است. همچنین نسخه دیجیتال آن در ایران و سراسر دنیا قابل تهیه است.

۵۷۵۷

کد خبر 1376549

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 6 =