بی توجهی بعضی از صنوف غیره ضروری به جان و سلامتی شهروندان دهدشت

با وجود ممنوع بودن فعالیت مشاغل پرخطر اما مجتمع‌های تجاری، فست‌فودها و دست‌فروشان در دهدشت تعطیل نیستند و می‌تواند مکانی برای همه‌گیر شدن ویروس کرونا باشند.

به گزارش خبرآنلاین کهگیلویه و بویراحمد، با وجود ابلاغ مشاغل پرخطر و ممنوعیت فعالیت این صنوف در طرح فاصله‌گذاری هوشمند اما مجتمع‌های تجاری و بازارهای مسقف دهدشت از روز ۲۳ فروردین پذیرای شهروندان است.

با توجه به ازدحام جمعیت و تردد بدون فاصله مشتریانی که برای خرید مراجعه می‌کنند پاساژها می‌توانند مکانی برای همه‌گیرشدن این ویروس باشند.

بازگشایی پاساژهای دهدشت در حالی است که این مکان‌ها در فهرست مشاغل پرخطر ابلاغی از وزارت بهداشت و درمان بوده و فعالیت آنها تا  عادی شدن شرایط کشور همچنان ممنوع اعلام شده است.

در این مجتمع‌ها شهروندان بسیاری در رفت و آمد هستند و آنچه بر نگرانی بیشتر دامن می‌زند عدم رعایت اصول بهداشتی از سوی مراجعه کنندگانی است که برای انتخاب پوشاک ناچارند به انوع لباس دست بزنند و پرو کنند.

در بازدید میدانی خبرآنلاین  از سطح شهر کمتر کسی در حال خرید از ماسک و دستکش استفاده می‌کند و کودکانی نیز همراه پدر و مادر در پاساژها دیده می‌شوند.

علاوه بر این دست‌فروشان نیز به راحتی بساط خود را پهن کرده و مشتریان این صنوف نیز با خطر ابتلا به کرونا موجه هستند.

 فعالیت صنوفی از قبیل مجتمع‌های تجاری، بازارهای سرپوشیده و فست‌فود خلاف دستورالعمل فاصله‌گذاری هوشمند بوده و لازم است دادستان و شورای سلامت تدبیری برای تعطیلی این واحدها در راستای قطع زنجیره انتقال ویروس بیندیشند در غیر این صورت روزهای آینده منتظر آمار شوک‌آور از کرونا خواهیم بود.

موضوع مهمی که کارشناسان حوزه بهداشت و درمان برای جلوگیری از شیوع کرونا به عنوان راهکار تأثیرگذار مطرح می‌کنند خارج نشدن از خانه جز در مواقع ضروری است؛ اصلی که بسیاری از شهروندان به خصوص از زمان آغاز بکار صنوف به آن توجهی ندارند.

46

کد خبر 1376582

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 7 =