مقایسه دستمزد کارگران در سال ۹۹ با قرارداد ترکمنچای /ورود فراکسیون ولایی به مصوبه حقوق کارگران

ایسنا نوشت: رییس فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس از بررسی موضوع حقوق و دستمزد کارگران در جلسه فراکسیون ولایی خبر داد.

حمیدرضا حاجی‌بابایی با اشاره به جلسه صبح امروز فراکسیون نمایندگان ولایی گفت: در این جلسه در ارتباط با مسائل روز بحث و تبادل نظر شد. در این جلسه حقوق و دستمزد کارگران در سال ۱۳۹۹ مورد بحث و بررسی قرار گرفت و پیشنهاد شد دولت و شورای دستمزد به گونه‌ای عمل کنند که دریافتی کارگران در سال جاری کمتر از دو میلیون و هشتصد هزار تومان نباشد.

وی افزود: حداقل حقوق کارکنان و بازنشستگان لشکری و کشوری در سال ۱۳۹۹ تعیین شده است، لذا بر این اساس دریافتی کارگران نیز باید کمتر از مبلغ تعیین شده نباشد. همچنین رعایت قانون برنامه ششم توسعه کشور برای همسان سازی حقوق کارگران شاغل و بازنشسته نیز از جمله مواردی بود که در جلسه امروز فراکسیون مورد تاکید نمایندگان مردم قرار گرفت.

حاجی بابایی یادآور شد: با توجه به نگرانی‌های کارگران، فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس شورای اسلامی با هماهنگی شورای حقوق و دستمزد، آمادگی تشکیل جلسه در این زمینه را دارد.

انتقاد قاضی‌پور به تعیین میزان دستمزد کارگران در سال جاری

نادر قاضی‌پور در جلسه علنی صبح امروز (سه‌شنبه) مجلس شورای اسلامی خطاب به عبدالرضا مصری، نایب رییس مجلس که اداره جلسه علنی را برعهده داشت، گفت: آقای مصری شما عضو فراکسیون کارگری مجلس شورای اسلامی هستید میزان تعیین شده به عنوان حداقل دستمزد کارگران ظلم در حق آن‌هاست.

وی با ابراز این عقیده که «ما از نمایندگان کارگران تشکر می‌کنیم که این قرارداد ترکمن‌چای جدید را امضاء نکردند» خواستار رسیدگی به این موضوع شد.

۲۷۲۱۵

کد خبر 1376712

برچسب‌ها