وزیر بهداشت: فوتی‌های روزانه کرونا دو رقمی شد/در اکثر استان‌ها وضعیت مطلوبی داریم

ایرنا نوشت: وزیر بهداشت گفت: فوت حتی یک نفر برای ما سنگین است، اما امروز اولین روزی است که بعد از روزهای ابتلای به ویروس کرونا، تعداد فوت‌های ناشی از این ویروس در کشور دو رقمی شد و امروز به ۹۸ فوتی رسید.

سعید نمکی روز سه شنبه در لایو اینستاگرام خود در گفت‌وگو با مردم افزود: مدیریت بیماری کووید ۱۹ در کشور به نحو احسنت انجام شده و در اکثر استان‌ها وضعیت مطلوب‌تری داریم. میزان ورودی بیمارستان‌ها نیز با همدلی مردم و مسئولان و دست اندرکاران، کاهش یافته است. این موضوع با تلاش و همراهی بی وقفه همه و همدلی اتفاق افتاده است.

وی ادامه داد: در حال اجرای فاصله گذاری هوشمند هستیم و پروتکل‌هایی را برای آن ابلاغ کردیم. ضمن این‌که می‌خواهیم بگوییم در وضعیت مطلوب‌تری به سر می‌بریم، این هشدار را هم باید بدهیم که با شکست هر کدام از این پروتکل‌ها و عدم رفتار درست و عدم رعایت فاصله گذاری‌های هوشمند ممکن است دچار چالش‌های جدیدی شویم.

وزیر بهداشت با نشان دادن تصویر یکی از پرستاران در صفحه تلفن همراه خود که رد ماسک بر صورت او نقش بسته بود، اظهار کرد: همکاران زیادی را در این راه از دست دادیم. بیشتر از زخمی که بر صورت همکاران ما در بیمارستان‌ها نشسته را برای از دست دادن عزیزان دل‌سوزی که بر بالین بیماران پرپر شدند، بر دل داریم. خواهش من این است که بار را بر همکاران ما در بیمارستان‌ها سنگین‌تر نکنید. همکاران ما هرگز سیمای ملال انگیزی برای مردم بروز ندادند. در دنیا مشاهده کردید که پزشکان و کادر پرستاری به محض کم شدن امکانات حفاظتی به خیابان رفتند، اما همکاران ما حتی یک لحظه از روی خوش نشان دادن به مردم دریغ نکردند و برای رعایت با کادر درمان، پروتکل‌ها و فاصله گذاری اجتماعی را رعایت کنید.

۲۳۵۲۱۲

کد خبر 1376865

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 5 =