بیانیه نمایندگان مجلس درباره میزان افرایش حقوق کارگران/ نحوه برگزاری جلسات کمیسیون‌های پارلمان تغییر کرد

فارس نوشت: نمایندگان مجلس طی بیانیه‌ای تاکید کردند که شورای عالی کار در مصوبه دستمزد کارگران تجدیدنظر کند.

نمایندگان مجلس طی بیانیه‌ای تاکید کردند که شورای عالی کار در مصوبه دستمزد کارگران تجدیدنظر کند. در این بیانیه عنوان شده است شورای عالی کار با تجدیدنظر در تصمیم اتخاذ شده درباره حقوق و دستمزد کارگران با درنظر گرفتن اینکه هر کارگری حداقل باید ۲ میلیون و ۸۰۰ هزار تومان دریافت کند، موجبات رضایت کارگران زحمتکش را فراهم آورند.

متن کامل این بیانیه به شرح زیر است: 

مشکلات کارگران و بازنشستگان تأمین اجتماعی و مستمری‌بگیران در عرصه معیشتی، ضرورت توجه و نگاه ویژه را دارد، انتظار این عزیزان وضع حداقلی دستمزد و مستمری متناسب با حداقل وضع شده در تبصره ۱۲ بودجه سال۹۹ یعنی حداقل ۲۸ میلیون ریال در ماه است.

ما نمایندگان مجلس شورای اسلامی خواهانیم جهت تمهیدات مقام معظم رهبری در توجه به معیشت همه اقشار به خصوص کارگران، تأکیدات دولت محترم و حسب ماده ۴۱ قانون کار جمهوری اسلامی می‌طلبد که شورای عالی کار با تجدیدنظر در تصمیم اتخاذ شده با در نظر گرفتن تورم ۴۱ درصدی اعلام شده توسط بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران با در نظر گرفتن اینکه به هیچ کارگر نباید کمتر از ۲۸ میلیون ریال پرداخت شود، موجبات رضایت کارگران زحمتکش را فراهم آورد.

نحوه برگزاری جلسات کمیسیون‌های مجلس تغییر کرد

بهروز نعمتی عضو هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی، از تصمیم جدید این هیئت برای تغییر در روش برگزاری جلسات کمیسیون‌های تخصصی در شرایط بحران کرونا خبر داد و گفت: طبق تصمیم جدید هیئت رئیسه مجلس، تغییراتی در نحوه و زمان برگزاری جلسات کمیسیون‌های تخصصی مجلس ایجاد و مقرر شده که جلسات کمیسیون‌های تخصصی بنا به تشخیص رؤسای کمیسیون‌ها و برای بررسی اولویت‌های مجلس دهم برگزار شود.

بنابر گزارش تسنیم، وی با بیان اینکه طبق روال گذشته، جلسات کمیسیون‌های تخصصی مجلس در روزهای دوشنبه و سه‌شنبه و براساس برنامه از پیش تعیین‌شده برگزار می‌شد، اظهار داشت: طبق تصمیم جدید هیئت رئیسه مجلس، قرار شده که جلسات کمیسیون‌های تخصصی مجلس برای بررسی موضوع بیماری کرونا و اقدامات دولت در این زمینه برگزار شود و کمیسیون‌ها جلساتی را با وزرا و مسئولان مربوطه داشته باشند.

عضو هیئت رئیسه مجلس تصریح کرد: طبق تصمیم دیگری که در این هیئت اتخاذ شده و رؤسای کمیسیون‌ها نیز حضور داشتند، مقرر شد که جلسات علنی مجلس با رعایت پروتکل‌های وزارت بهداشت و ستاد ملی مقابله با کرونا و نیز رعایت ضوابط فاصله‌گذاری اجتماعی تا خرداد ماه و در روزهای سه‌شنبه و چهارشنبه برگزار شود.

نعمتی در پایان خاطرنشان کرد: قرار است در جلسات علنی مجلس در دوره دهم، طرح‌ها و لوایح عقب‌مانده‌ای که باید تعیین تکلیف شود، مورد بررسی قرار گیرد که شامل طرح اصلاح نظام بانکی و لایحه مالیات بر ارزش افزوده است.

۲۷۲۱۵

کد خبر 1377137

برچسب‌ها