بازتاب اجرای خانگی ارکستر ملی ایران در رسانه‌های خارجی

اجرای خانگی ارکستر ملی ایران از قطعه «سبکبال» اثر زنده یاد حسین دهلوی، مورد توجه رسانه‌های خارجی قرار گرفت.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، اجرای خانگی ارکستر ملی ایران از قطعه «سبکبال» اثر زنده‌یاد حسین دهلوی، مورد توجه رسانه‌های خارجی قرار گفت. این در حالی است که ۲ شبکه تلویزیون فرانسه از جمله فرانس دو که یکی از بزرگ‌ترین شبکه‌های تلویزیونی این کشور ‌است، در گزارشی به این اجرا پرداخت.

همچنین شبکه المیادین لبنان در یک گفتگوی ویژه با پخش اجراهای خانگی ۲ ارکستر ملی ایران و ارکستر ملی لبنان به این رویداد پرداخت.

در این گفت‌وگو که اندریه الحاج، رهبر ارکستر ملی لبنان و  امید صدیق، مدیر روابط عمومی و امور بین‌الملل بنیاد رودکی حضور داشتند، اندریه الحاج، با تمجید از اجرای ارکستر ملی ایران به کیفیت بالای این قطعه اشاره کرد.

مدیر روابط عمومی و امور بین‌الملل بنیاد رودکی هم با اشاره به ماموریت های این بنیاد در توسعه فعالیت‌های هنری، اهداف تولید و انتشار اجرای خانگی ارکستر ملی را تشریح کرد.

صدیق با اشاره به وضعیت ویژه ناشی از همه‌گیری کرونا گفت: این موضوع امکانی برای یک همبستگی جهانی به وجود آورده و موسیقی به عنوان زبانی مشترک با این هدف می‌تواند ایفای نقش کند.

در این گفت‌وگوی تلفنی پیشنهاد اجرای مشترک ۲ ارکستر مطرح شد.

در روزهایی که امکان حضور علاقه مندان به موسیقی در تالارها برای جلوگیری از شیوع بیماری کرونا فراهم نیست، قطعه «سبکبال»، با اجرای خانگی نوازندگان ارکستر ملی ایران و با قدردانی از حافظان سلامت کشور، به همت بنیاد رودکی تقدیم هنردوستان شد.

۲۵۸۲۵۸

کد خبر 1377246

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 8 =