۱ نفر
۲۸ فروردین ۱۳۹۹ - ۰۹:۱۸
مرگ ۵ هزار آمریکایی به خاطر کرونا در یک روز

ایرنا نوشت: طبق جدیدترین آمار و ارقام دانشگاه «جانز هاپکینز» با مرگ نزدیک به پنج هزار نفر ظرف ۲۴ ساعت، مجموع قربانیان ویروس کرونا در ایالات متحده آمریکا به ۳۰ هزار و ۹۲۵ تن رسید.

طبق جدیدترین آمار و ارقام دانشگاه «جانز هاپکینز»، ظرف ۲۴ ساعت گذشته، چهار هزار و ۸۹۲ نفر جدید به قربانیان ویروس جدید کرونا در ایالات متحده آمریکا افزوده شدند تا این رفم به ۳۰ هزار و ۹۲۵ تن برسد.

آمار و ارقام این مرکز تحقیقاتی همچنین حاکی از آن است که تا روز گذشته (چهارشنبه)، مجموع مبتلایان به ویروس کرونا در آمریکا به ۶۳۹ هزار و ۵۵ نفر افزایش یافته است.

طبق این گزارش، نیویورک همچنان با ۱۰ هزار و ۸۹۹ قربانی و ابتلای ۵۲۶ هزار و ۱۲ نفر، همچنان کانون بیماری همه‌گیر کرونا در ایالات متحده آمریکا محسوب می‌شود.

پایگاه اطلاع‌رسانی worldometers در خصوص آخرین آمار و ارقام مبتلایان به کرونا در جهان گزارش کرد که تا روز گذشته، دستکم دو میلیون و ۸۳ هزار و ۳۲۶ نفر از مردم جهان به کووید-۱۹ آلوده شدند و ۱۳۴ هزار و ۶۱۶ نفر نیز جان خود را از دست دادند.

این پایگاه اطلاع‌رسانی تعداد مبتلایان به کرونا در آمریکا را ۶۴۴ هزار و ۸۹ مورد و تعداد قربانیان این ویروس را ۲۸ هزار و ۵۲۹ مورد گزارش کرد که این کشور همچنان بیشترین آمار و ارقام مبتلایان و فوتی‌های کرونا را در جهان دارد.

اسپانیا با ۱۸۰ هزار و ۶۵۹ مورد ابتلا و ۱۸ هزار و ۸۱۲ مورد فوتی و ایتالیا با ۱۶۵ هزار و ۱۵۵ مورد ابتلا و ۲۱ هزار و ۲۱ هزار و ۶۴۵ مورد فوتی در جایگاههای بعدی بیشترین مبتلایان به کووید-۱۹ در جهان قرار دارند.

۴۷۲۳۱

کد خبر 1377391

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 5 =