بهره برداری از چندین طرح بزرگ صنعت آب و برق استان تهران توسط رئیس جمهور

رئیس جمهور به صورت ویدئو کنفرانس چندین طرح بزرگ و مهم صنعت آب و برق استان تهران را با ارزش ۲ هزار و ۸۰۰ میلیارد تومان افتتاح کرد.

به گزارش خبرآنلاین حجت‌الاسلام والمسلمین حسن روحانی روز پنج‌شنبه در ارتباط مستقیم تلویزیونی بخش بخار نیروگاه سیکل ترکیبی پرند، فاز دوم تصفیه خانه فاضلاب اسلامشهر، فاز اول تصفیه خانه فاضلاب ملارد و تصفیه خانه فاضلاب مسکن مهر صفادشت را افتتاح کرد.

با افتتاح تصفیه خانه فاضلاب مسکن مهر و شبکه فاضلاب صفادشت ۵۰ هزار نفر جمعیت این منطقه تحت پوشش قرار گرفته و با افتتاح آن، ۳۲ کیلومتر شبکه جمع‌آوری فاضلاب در مدار بهره‌برداری قرار می‌گیرد و بهداشت عمومی و کیفیت آب‌های زیرزمینی ارتقاء می‌یابد.

همچنین با افتتاح فاز اول تصفیه خانه و شبکه فاضلاب ملارد ۱۵۰ کیلومتر شبکه جمع‌آوری فاضلاب در مدار بهره‌برداری قرار گرفته و ۲۳۵ هزار نفر جمعیت این منطقه تحت پوشش آن خواهد بود. با افتتاح این پروژه پساب تولیدی تصفیه‌خانه در اختیار صنعت و کشاورزی خواهد بود.

با افتتاح فاز اول تصفیه‌خانه فاضلاب اسلامشهر نیز ۲۵۰ هزار نفر جمعیت تحت پوشش قرار گرفته و ۱۲۵ کیلومتر شبکه جمع‌آوری فاضلاب وارد مدار بهره‌برداری قرار می‌گیرد.

با افتتاح بخش بخار نیروگاه سیکل ترکیبی پرند نیز راندمان کل نیروگاه از ۳۳ درصد به ۵۳ درصد ارتقاء می‌یابد و ظرفیت تولید به ۱۵۰۳ مگاوات می‌رسد.

اجرای این پروژه موجب کاهش مصرف سوخت مایع به میزان ۷۵۰ میلیون لیتر در سال می‌گردد و به عنوان اولین نیروگاه، برق تولیدی آن در قالب بازار برق به فروش می‌رسد و در بورس انرژی کشور ثبت گردیده است.

۲۷۲۱۵

کد خبر 1377463

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 0 =