۰ نفر
۲۸ فروردین ۱۳۹۹ - ۱۳:۱۶
بنکسی در روزهای قرنطینه چه می‌کند؟

ایسنا نوشت: بنکسی، هنرمند خیابانی بریتانیایی با انتشار تصاویری در صفحه شخصی‌اش از جدیدترین اثر هنری‌ خود که این‌بار بر روی دیوار خانه‌اش نقش بسته‌ است، رونمایی کرد.

این هنرمند خیابانی که معمولا آثار خود را در سطح شهر خلق می‌کند، با انتشار تصاویری در صفحه اینستاگرامش نوشت: «همسرم از این‌که در خانه کار کنم متنفر است.»

در این تصاویر جدید که در دوران قرنطینه در پی شیوع ویروس کرونا خلق شده است، موش‌هایی که پیش‌تر در بسیاری از آثار این هنرمند به تصویر کشیده شده بودند در حال بازیگوشی بر روی دیوار خانه‌اش نقش بسته‌اند. یکی از این موش‌ها از حلقه‌ای آویزان شده و دیگری روی خمیر دندان پا گذاشته است.

بنکسی معمولا از صفحه رسمی اینستاگرامش برای تایید صحت آثار هنری‌اش استفاده می‌کند.

این اثر هنری جدیدترین اثر هنری او پس از اثر هنری ماه فوریه در «بریستول» محسوب می‌شود که مدتی بعد مورد هجوم وندال‌ها قرار گرفت.

بنکسی هنرمند گرافیتی‌کار اهل بریستول است که با نقاشی‌های دیواری و هنر گرافیتی اعتراضی خود، شهرت جهانی دارد، با این حال هنوز هویت اصلی او فاش نشده است. نقاشی‌های این هنرمند بیشتر به مسائل سیاسی و موضوع‌هایی مانند گرمای جهانی، جنگ، شنود غیرقانونی و شرایط سخت کاری پرداخته است. تا کنون نقاشی‌های این هنرمند بارها از روی دیوار جدا و به قیمت صدها هزار پوند فروخته شده است.

گران‌ترین اثر او اکتبر سال گذشته و در حراجی «ساتبیز» به قیمت ۱۲.۲  میلیون دلار فروخته شد.

۵۷۲۴۵

کد خبر 1377492

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 2 =