توقیف ۱۳ قایق مسافربری متخلف و دستگیری ۴۸ مسافر غیرقانونی در آب‌های کیش

فرمانده انتظامی و پایگاه دریابانی کیش از توقیف ۱۳ قایق مسافربری و دستگیری ۴۸ مسافر غیرقانونی در آب‌های کیش خبر داد.

به گزارش  خبرگزاری خبرآنلاین در کیش ، فرمانده انتظامی و پایگاه دریابانی کیش از توقیف ۱۳ قایق مسافربری و دستگیری ۴۸ مسافر غیرقانونی در آب‌های کیش خبر داد.
سرهنگ جمالی با اشاره به اجرای مصوبات شورای سلامت جزیره کیش گفت: در راستا اجرای مصوبات شورای سلامت جزیره کیش و از ابتدای طرح  مقابله با متخلفان حوزه سلامت مردم و جامعه، طی یک ماه گذشته نیروهای پایگاه دریابانی کیش با رصد حوزه استحفاظی و اعزام گشت، حین کنترل آب‌های این جزیره، ۱۳ فروند شناور صیادی که در حال ورود به این جزیره بودند را توقیف کردند.
وی علت توقیف این ۱۳ شناور را عدم رعایت قوانین ابلاغی به‌ویژه بی‌توجهی به ممنوعیت ترددها برابر ابلاغیه شورای سلامت جزیره کیش، تردد بدون مجوز در شب، بی‌توجهی به شرابط جوی نامناسب و اقدام به جابه‌جایی مسافر برای ورود غیرقانونی به جزیره عنوان کرد و افزود: با هماهنگی قضایی این شناورها به مدت یک ماه توقیف خواهند بود.
سرهنگ جمالی تأکید کرد: سلامت و آرامش مردم خط قرمز پلیس محسوب می‌شود و دریادلان این فرماندهی با هرگونه اقدامی که باعث از بین رفتن سلامت و امنیت و آرامش مردم شود در راستای قانون برخورد جدی خواهد شد.
وی گفت: این قایق‌ها برخلاف قوانین ابلاغی به‌ویژه بی‌توجهی به ممنوعیت ترددها برابر ابلاغیه شورای سلامت جزیره و همچنین تردد در شب و بی‌توجهی به شرایط جوی نسبت به جابجایی مسافر برای ورود به جزیره داشتند که توقیف شدند.
فرمانده پایگاه دریابانی کیش خاطرنشان کرد: صیادان و مردم عزیز ایران اسلامی از سفرها پرهیز و به رعایت این اصل مهم توجه جدی داشته باشند و کیشوندان نیز می‌توانند با در خانه ماندن برای مقابله با ویروس کرونا کمک شایانی به جامعه پزشکی کنند و در صورت مشاهده تخلفات با سامانه ۱۱۰ تماس حاصل فرمایند.

48

کد خبر 1377597

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 6 =