نشست  مدیران استانی به همراه معاون سیاسی امنیتی استاندار در گچساران برای اجرای پروژه های عمرانی

معاون عمرانی استاندار کهگیلویه و بویراحمد با بیان اینکه ۱۲ پروژه عمرانی در سطح شهرستان گچساران در دست اجرا است، گفت: حجم اعتباری این پروژه ها بالغ بر یک هزار میلیارد تومان است

به گزارش خبرآنلاین کهگیلویه و بویراحمد : نشست بررسی پروژه‌های عمرانی شهرستان گچساران با حضور معاون سیاسی و امنیتی استاندار، فرماندار، مدیران کل و روسای دستگاه‌ها مربوطه در سالن کنفرانس فرمانداری گچساران برگزار شد

معاون عمرانی استاندار کهگیلویه و بویراحمد با بیان اینکه ۱۲ پروژه عمرانی در سطح شهرستان گچساران در دست اجرا است، گفت: حجم اعتباری پروژه های عمرانی گچساران بالغ بر یک هزار میلیارد تومان است

 عزیز فیلی با بیان اینکه هر چند وقت یک بار برای اطلاع از وضعیت و پیشرفت پروژه‌های عمرانی شهرستان نشستی برگزار می‌شود، اظهار کرد:پروژه  های شهرستان گچساران عمده در فصل آب، خاک، راه، شهرسازی، عمرانی شهری  و پروژه های فرهنگی امروز مورد بررسی قرار گرفت.

 وی با بیان اینکه امروز بالغ بر ۱۲ پروژه عمرانی شهرستان مورد بررسی قرار گرفت، گفت: پروژه‌های عمرانی شهرستان از اهمتن ویژه ای برخوردار است و هر چند وقت یک بار  این پروژه ها با حضور مدیران استانی و شهرستانی مورد بررسی قرار می گیرد.

 معاون عمرانی استاندار کهگیلویه و بویراحمد با بیان اینکه مصوباتی خوبی به  تصویب رسید و از آخرین   پیشرفت فیزیکی و روند پیشرفت پروژه های عمرانی اطلاع یافتیم، عنوان کرد: پروژه های عمرانی شهرستان از  ۳۰الی ۹۵درصد دارای پیشرفت فیزیکی هستند که به طور کلی میانگین پیشرفت این پروژه ها ۷۰درصد است.

 فیلی  با بیان اینکه در فصل آب و خاک قریب بر هشت پروژه بوده که متولی آنها سازمان جهاد کشاورزی و آب منطقه ای است، عنوان کرد: حجم  اعتباری پروژه های عمرانی  در دست اجرا در سطح شهرستان گچساران بالغ بر یک هزار میلیارد تومان است که امروز موانع پیش رو این پروژه ها مورد بررسی قرار گرفت.

 وی با اشاره به اینکه پروژه های عمرانی شهرستان گچساران بعد از ریشه کنی ویروس کرونا دوباره فعال خواهند شد، افزود: تا کنون ۶۰درصد منابع اعتباری این پروژه ها پرداخت و جذب شده است.

معاون عمرانی استاندار کهگیلویه و بویراحمد خاطرنشان کرد: برای تکمیل و به بهره برداری رسیدن پروژه های عمرانی در سطح شهرستان گچساران  نیاز به ۴۰۰ میلیارد تومان اعتبار است.

 فیلی ادامه داد: برای تکمیل پروژه های عمرانی در سطح شهرستان تاکنون هیچ پروژه ای به بخش خصوصی واگذار نشده است.

وی در ادامه  با اشاره به اینکه سدچم شیر گچساران در سالجاری آبگیری خواهد شد، گفت: این سد از پیشرفت فیزیکی ۸۵ درصدی برخوردار است.

 معاون عمرانی استاندار کهگیلویه و بویراحمد ادامه داد: این پروژه با اعتباری به میزان ۳ هزار میلیارد تومان در حال احداث است که امسال با حضور مقامات کشوری عملیات آبگیری آن آغاز می شود.

 وی ادامه داد: تا کنون در پروژه نیروگاه وسدچم شیر گچساران یک هزار و ۸۰۰ میلیارد تومان هزینه  شده است و برای تکمیل و به بهره برداری رسیدن این پروژه نیاز به یک هزار و ۲۰۰ میلیارد تومان دارد.

 فیلی خاطرنشان کرد: با تکمیل این پروژه و ابگیری سدچم شیر می توان از ظرفیت آن در صنعت کشاورزی و گردشگری بهره برد.

46

کد خبر 1377813

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 5 =