واکنش وزیر دفاع به تحرکات اخیر و غیرقانونی آمریکا در خلیج فارس/ظرفیت‌های گسترده ارتش در جنگ نوین به روایت امیر خانزادی

فارس نوشت: وزیر دفاع درباره تحولات اخیر با آمریکا در خلیج فارس با تاکید بر اینکه حضور غیرقانونی و متجاوزانه آمریکایی‌ها در خلیج فارس باعث ناامنی است اظهار داشت: آنها از آن طرف دنیا در کنار مرزهای ما حضور یافته‌اند و ادعاهای بیخود هم می‌کنند.

 سرتیپ امیر حاتمی وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح صبح امروز (جمعه) در حاشیه مراسم رژه خدمت ارتش و در جمع خبرنگاران در پاسخ به سوالی پیرامون تحولات اخیر با آمریکا در خلیج فارس، اظهار داشت: چیزی که باعث ناامنی در منطقه خلیج فارس می‌شود در واقع حضور غیرقانونی و متجاوزانه آمریکایی‌ها است که از آن طرف دنیا در کنار مرزهای ما حضور یافته‌اند و از این ادعاهای بیخود هم می‌کنند.

وی تاکید کرد: قطعا مردم ما بصیر هستند و می‌بینند حق با چه کسی است؛ ما در خانه خودمان هستیم و آن‌ها از آن سوی دنیا آمده‌امد تا برای کشورهای منطقه با تهدید و تحریم مشکل درست می‌کنند.

ارتش ظرفیت‌های گسترده ای در جنگ نوین دارد

 امیر حسین خانزادی، فرمانده نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی در حاشیه مراسم رژه خدمت روز ارتش که صبح امروز (جمعه ۲۹ فروردین) در مرکز آموزش‌های شهید امان اللهی نیروی زمینی ارتش برگزار شد در جمع خبرنگاران گفت: برخلاف سال‌های گذشته که تجهیزات نظامی نیروهای چهارگانه ارتش در روز ۲۹ فروردین به نمایش گذاشته می‌شد و مایه دلگرمی و آرامش خاطر ملت شریف ایران بود، امسال تجهیزات و توانمندی‌های پدافند زیستی ارتش جمهوری اسلامی ایران در مراسم رژه روز خدمت به نمایش درآمد.

وی با بیان اینکه ظرفیت‌ها و توانمندی‌های بسیار گسترده‌ای در قالب جنگ نوین در ارتش جمهوری اسلامی ایران وجود دارد، گفت: نیروهای متخصص و آموزش‌دیده جنگ نوین ارتش، به نوعی خبره‌ترین و کارآمدترین نیروهای موجود در کشوردر زمینه پدافند زیستی هستند.

فرمانده نیروی دریایی ارتش در پایان با بیان اینکه امروزه هر کشوری ظرفیت‌های خود را برای مقابله با ویروس کرونا به کار گیری کرده است، گفت: قطعا اولویت اصلی و اول ارتش جمهوری اسلامی ایران نیز پدافند زیستی از محدوده خاک کشورمان است و اگر در پایان ظرفیت‌هایی باقی بماند و شرایط برای کشور ما به گونه‌ای باشد که بتواند به سایر کشورها نیز کمک کند قطعاً این کار را خواهیم کرد.

27216

کد خبر 1377821

برچسب‌ها