۲ مدیر اقتصادی به وزیر پیشنهاد شدند؛ وعده‌های شیرین و انتظارات آنچنانی

خبرورزشی نوشت: در شرایط فعلی، دو گزینه مهم و سرشناس برای مدیرعاملی مطرح شده‌اند که هر یک مدعی هستند اگر بیایند، نه تنها تغییرات عمده‌ای در مدل مدیریتی به وجود می‌آورند بلکه پتانسیل تأمین بودجه تا سقف ۲۲ میلیارد تومان را دارند.

شرایط باشگاه پرسپولیس نسبت به گذشته متفاوت شده و مهدی رسول‌پناه سرپرست مدیرعاملی و رئیس هیئت‌مدیره باشگاه پرسپولیس هفته قبل خبر از انتخاب مدیرعامل جدید باشگاه داد. به فاصله اندک از انتشار این خبر، مهرداد هاشمی از طریق صفحه شخصی خود در اینستاگرام، عکس و متنی منتشر کرد که به نظر می‌رسید قصد دارد مدیریت باشگاه را برعهده بگیرد.

در حال حاضر و درست مثل ادوار گذشته، مشکلات مالی و اقتصادی مهم‌ترین چالش پیش روی باشگاه است و هر فردی مدیرعامل شود، باید کلی پول بیاورد تا فقط بخشی از مشکلات مالی را حل کند. انصاری‌فرد موفق شد حدود ۹ میلیارد تومان پول نقد وارد پرسپولیس کند، اما بعد از استعفا و کناره گیری از مدیرعاملی باشگاه مشخص شد قراردادهای عجیبی بسته و ۹۰ درصد قراردها به ضرر باشگاه در بلندمدت است. او بدهی سنگینی بابت جدایی گابریل کالدرون و جذب یحیی گل‌محمدی، کریستین اوساگونا و آنتونی استوکس به همراه سفرهای آسیایی روی دست باشگاه گذاشت. از این رو، درآمدزایی بی‌فایده‌ای داشته و نتوانسته به اندازه کافی، مدیر مؤثری به لحاظ اقتصادی برای پرسپولیس باشد.

هاشمی یک مدیر اقتصادی است که گفته می‌شود با لابی سیاسی به هیئت‌مدیره رسیده و زوج قدرتمند و کاملاً هماهنگی با علی رغبتی دارد. او از این منظر، غیر از رأی خودش، حداقل یک رأی محکم در هیئت‌مدیره برای رسیدن به صندلی مدیرعاملی دارد و شایعه شده از حمایت قاطعانه وزیر صنعت، معدن و تجارت هم بهره می‌برد از این رو، می‌تواند به راحتی مدیرعامل شود ولی شایعات حکایت از آن دارد که شاید انتخاب مدیرعامل جدید برای باشگاه، شوک دوباره به پرسپولیس باشد.

در شرایط فعلی، دو گزینه مهم و سرشناس برای مدیرعاملی مطرح شده‌اند که هر یک مدعی هستند اگر بیایند، نه تنها تغییرات عمده‌ای در مدل مدیریتی به وجود می‌آورند بلکه پتانسیل تأمین بودجه تا سقف ۲۲ میلیارد تومان را دارند زیرا لابی گسترده مالی داشته و حامیان قدرتمندی را پشت سر خود می‌بینند. احتمال دارد پس از انتخاب مدیرعامل جدید برای استقلال و تزریق آرامش به این باشگاه، پرسپولیس نیز چنین شرایطی را در آخرین سال حضور مسعود سلطانی‌فر در وزارت ورزش و جوانان تجربه کند. البته این موضوع تنها به شرطی رقم می‌خورد که دو گزینه مد نظر وزارت ورزش (که البته تلاش زیادی می‌شود تا نام‌شان لو نرود)، برای شروع کار، قبول مسئولیت کنند.

شنیدیم یکی از این افراد که وعده داده در صورت حضور در باشگاه، ۵ میلیارد تومان در گام اول به حساب پرسپولیس واریز می‌کند، برای فرد واسط مذاکره بین خود و وزارت ورزش شرط گذاشته که باید اختیارتام برای اجرای ایده‌هایش داشته باشد وگرنه پای خود را در باشگاه نمی‌گذارد! او نمی‌خواهد به هیئت‌مدیره پاسخگو باشد و فقط کار خودش را انجام می‌دهد، اما این تضمین را به وزارت خواهد داد که طرح‌هایش برای باشگاه حسابی درآمدساز است.

گویا نفر دوم هم وعده داده در صورتی که مدیرعامل شود، پرونده برانکو را حل می‌کند زیرا مدیر یک شرکت بین‌المللی است و یک گروه حقوقی قدرتمند در اختیار دارد و با استفاده از علم و تجربه آن‌ها می‌تواند برانکو را راضی به فسخ شکایت در فیفا و تسویه حساب فوری با رضایت دو طرف کند. این وعده‌ها بسیار جذاب به نظر می‌رسد، اما مدیران قبلی هم با وعده‌های شیرینی به باشگاه آمدند و فقط بار بدهی پرسپولیس را سنگین‌تر کردند.

255 41

کد خبر 1377841

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 1 =