فاصله‌گذاری ناممکن است؛ عبور تعداد مسافران مترو از ۴۰۰ هزار نفر

تسنیم نوشت: سرپرست معاونت حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران با ابراز نگرانی از افزایش تعداد مسافران حمل و نقل عمومی گفت: اگر تعداد مسافران مترو از ۴۰۰ هزار نفر عبور کند، ظرفیت مترو جوابگوی فاصله گذاری اجتماعی نیست.

با تداوم اجرای طرح فاصله گذاری اجتماعی و آغاز فعالیت برخی مشاغل نگرانی‌هایی درباره اجرا نشدن مطلوب این طرح در حمل و نقل عمومی وجود داشت از این رو اجرای طرح ترافیک علیرغم مصوبه شورای عالی ترافیک، توسط ستاد ملی مقابله با کرونا لغو شد تا شهروندان با استفاده از خودروی شخصی کمتر به استفاده از حمل و نقل عمومی روی بیاورند.

با این حال وضعیت ظاهری اتوبوس‌ها و مترو علی‌رغم لغو طرح ترافیک، نشان دهنده اجرا نشدن مطلوب فاصله‌ گذاری اجتماعی است و بیم آن وجود دارد که در هفته پیش رو و با افزایش فعالیت شاغلان، به تعداد مسافران حمل و نقل عمومی نیز افزوده و نگرانی از شیوع مجدد ویروس کرونا تشدید شود.

یوسف حجت سرپرست معاونت حل و نقل و ترافیک شهرداری تهران با ابراز نگرانی گفت: نگرانی ما از وسایل حمل و نقل عمومی است ضمن اینکه فعلا سیاست کنترل میزان سوار شدن شهروندان وجود ندارد و این امر باعث می‌شود تعداد مسافران از خط قرمزها عبور کند.

وی افزود: اگر تعداد مسافران مترو از ۴۰۰ هزار نفر عبور کند، ظرفیت مترو جوابگوی فاصله گذاری اجتماعی نیست و نمی‌توان توقع داشت این تعداد مسافر در مترو قرار گیرند و فاصله‌شان نیز حفظ شود.در هفته گذشته که تعداد مسافران حدود ۳۵۰ هزار نفر بود، در برخی ساعات و مکان‌ها وضعیت از کنترل خارج می‌شد بنابراین نگرانی کنونی ما این است که تعداد مسافران مترو از ۴۰۰ هزار نفر بیشتر شود.

۴۷۲۳۲

کد خبر 1377892

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 8 =