۰ نفر
۲۹ فروردین ۱۳۹۹ - ۱۶:۰۰
پرواز رم - تهران چرا باطل شد؟

هما اعلام کرد که عدم رعایت پروتکل‌های بهداشتی و قرنطینه‌ای توسط برخی از مسافران و لزوم اجرای دستورات وزارت بهداشت، علت باطل شدن پرواز رم به تهران روز جمعه، ۲۹ فروردین‌ماه می‌باشد.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، روابط عمومی هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران "هما" اعلام کرد:

ضمن عذرخواهی از مسافران گرامی این پرواز، به اطلاع می‌رساند در پی شیوع ویروس کرونا در جهان و قطع پروازهای اکثر شرکت‌های هواپیمایی، بسیاری از هموطنان خارج از کشور از جمله دانشجویان درخواست بازگشت به کشور را نموده‌اند.

براساس درخواست‌های وزارت امور خارجه و تایید وزارت بهداشت، "هما" جهت بازگرداندن هموطنان عزیز، چند پرواز یک‌طرفه به برخی کشورها را برقرار نموده است.

در خصوص برقراری پرواز رم به تهران نیز پس از درخواست و پیگیری سفارت ایران در ایتالیا و موافقت و صدور مجوز توسط وزارت بهداشت، یک پرواز در تاریخ ۲۷ فروردین‌ماه از رم به تهران انجام شد و طی آن تعدادی از دانشجویان به کشور بازگشتند. متاسفانه به دلیل رفتارهای نامناسب عده‌ای از مسافران این پرواز و عدم تمکین و رعایت پروتکل‌های بهداشتی و مقررات قرنطینه‌ای، مسئولان بهداشتی کشور برای حفظ سلامت مسافران، خانواده‌های آنها و شهروندان ایرانی تصمیم به لغو پرواز روز جمعه گرفتند.

همچنین درخصوص نشر مطالبی در فضای مجازی مبنی بر درخواست کشور ایتالیا جهت برقراری پرواز رایگان توسط این کشور و بازگرداندن هموطنان ایرانی و یا صدور مجوز پرواز از طرف سازمان هواپیمایی کشوری ایتالیا مشروط بر انجام پرواز  رایگان توسط "هما" نیز به اطلاع می‌رساند این مطالب به هیچ عنوان صحت ندارد. صدور مجوز انجام یک پرواز بین‌المللی در حدود اختیارات شرکت‌های هواپیمایی نبوده و سازمان هواپیمایی کشوری متولی صدور مجوز می‌باشد. همچنین انجام این پروازها که در مسیر رفت بدون مسافر انجام می‌شود برای"هما" به هیچ عنوان صرفه اقتصادی نداشته و صرفاً جهت کمک به هموطنان و عمل به مسئولیت اجتماعی انجام می‌پذیرد. 

گفتنی است با توجه به ضرورت اجرای دستورات وزارت بهداشت جهت حفظ سلامتی هموطنان، در صورت صدور  مجوز، این پرواز برنامه‌ریزی و انجام خواهد شد.

۲۲۳۲۲۹
کد خبر 1377894

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 1 =