۱ نفر
۲۹ فروردین ۱۳۹۹ - ۱۶:۴۹
نتانیاهو تهدید به شورش خیابانی کرد

فارس نوشت: نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی در محافل خصوصی به صورت غیرمستقیم تهدید کرده که اگر دادگاه او را از این سمت برکنار کند، شورش خیابانی به راه می‌اندازد.

منابع مطلع می‌گویند «بنیامین نتانیاهو» نخست‌وزیر فعلی رژیم صهیونیستی که با سه پرونده فساد دولتی و اتهامات رسمی در دادگاه مواجه است، در گفت‌وگوهای خود در محافل خصوصی، دیوان عالی را به راه‌اندازی شورش خیابانی در صورت برکناری وی از نخست‌وزیری تهدید کرده است.

به نوشته روزنامه «هاآرتص»، نتانیاهو در صحبت‌های خصوصی خود، دیوان عالی اسرائیل را متهم کرده که دستگاه قضایی یک «دولت پنهان» است و قصد دارد ضمن برکناری او از سمت نخست‌وزیری، او را به زندان بیاندازد.

بر این اساس، وی همچنین تهدید کرده اگر «بنی گانتز» رئیس کنست و حزب آبی‌وسفید، به او مصونیت از حکم دیوان عالی برای برکناری از نخست‌وزیری اعطا نکند، مذاکرات تشکیل ائتلاف کابینه را برهم می‌زند.

هاآرتص - که ننوشته چگونه به اطلاعات صحبت‌های خصوصی نتانیاهو دست پیدا کرده - به نقل از وی در این گفت‌وگوها نوشت: «بگذارید شک‌ها را برطرف کنم، دیوان عالی از فرصت برکناری من استفاده خواهد کرد. اگر دادگاه من را از نخست‌وزیر برکنار کند یا مانع حضور من در این سمت در آینده شود، انبوهی از مردم به خیابان‌ها می‌ریزند».

دادستانی کل رژیم صهیونیستی حدود یک ماه و نیم قبل، کیفرخواست نتانیاهو را به دادگاه قدس اشغالی تقدیم کرده و او به اولین نخست‌وزیر تاریخ رژیم جعلی صهیونیستی تبدیل شد که در زمان اشتغال به این سمت در یک محکمه قضائی به جرائم ارتشا، کلاهبرداری و خیانت در امانت متهم شده است.

پلیس رژیم صهیونیستی سه پرونده در خصوص فساد دولتی و مالی علیه نخست وزیر خود تشکیل داده و طی دو سال اخیر از منابع مختلفی شامل دستیاران و وزیران پیشین کابینه، بازجویی کرده است.

دادگاه قدس اشغالی نیز در تاریخ بیستم اسفند، با رد درخواست نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی برای تعویق روند محاکمه، رسماً اعلام کرد جلسه محاکمه ۲۷ اسفند برگزار می‌شود که به دلیل شیوع ویروس «کووید۱۹»، به تعویق افتاد.

در تاریخ پنجم فروردین بود که حزب «اسرائیل بیتُنا» به ریاست «آویگدور لیبرمن»  طرحی را در کنست ارائه کرد که به موجب آن هر نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی که رسماً به جرائم کیفری متهم شده باشد، دیگر نمی‌تواند به فعالیت خود در این پست ادامه دهد.

310 310

کد خبر 1377963

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 6 =

نظرات

 • نظرات منتشر شده: 4
 • نظرات در صف انتشار: 0
 • نظرات غیرقابل انتشار: 1
 • محمود IR ۰۱:۰۱ - ۱۳۹۹/۰۱/۳۰
  0 0
  مورچه چی بوده که کله پاچش باشه
 • مصطفی دیناروند IR ۱۹:۱۴ - ۱۳۹۹/۰۱/۳۰
  0 0
  درست می گوید، این آقا چندین سال و دوره نخست وزیر بوده، و یک تروریست و هرج و مرج طلب به معنای واقعی است. و خیلی برایش گران است از این سمت کنار برود. انسان دیکتاتوری است. و قطعا اینکار را خواهد کرد ولی نتیجه ای برایش نخواهد داشت. مردیکه باید برود به زباله دان تاریخ. و اگر بماند، کنار زدنش در آینده سخت است و ممکن است خودش را شاه و یا امپراطور بخواند.
 • IR ۰۰:۰۱ - ۱۳۹۹/۰۱/۳۱
  0 0
  چرامحاکمه این رژیم پوشالی انهم یک نخست وزیر ماایرانیان تعجب میکنیم
 • دادخواه IR ۱۰:۲۶ - ۱۳۹۹/۰۱/۳۱
  0 0
  اگر تعداد بيماران به بيست ميليون برسد و نياز به بستري شدن هفت ميليون شود احتمال شورش جهاني دور از ذهن نيست