۰ نفر
۳۰ فروردین ۱۳۹۹ - ۰۸:۲۱
اقدام تاریخی ۸ هندی سرشناس در دفاع از ایران

تسنیم نوشت: هشت استاد و نویسنده سرشناس شبه‌قاره با ارسال نامه‌ای به دبیرکل سازمان ملل خواهان رفع تحریم‌های ظالمانه آمریکا علیه ایران شدند.

جمعی از اساتید و نویسندگان سرشناس شبه‌قاره با ارسال نامه‌ای به آنتونیو گوترش، دبیرکل سازمان ملل خواهان رفع تحریم‌های ظالمانه و ناعادلانه آمریکا علیه ایران شدند. 

علیرضا قزوه، وابسته فرهنگی سفارت جمهوری اسلامی در دهلی نو، با اعلام این خبر در صفحه شخصی خود در فضای مجازی نوشت:

«اقدام تاریخی هشت ادیب، شاعر، نویسنده و استاد سرشناس شبه قاره در دفاع از ایران اسلامی

نامه هشت استاد زبان فارسی شبه‌قاره به دبیر کل سازمان ملل جهت رفع تحریم‌های ظالمانه علیه ایران اقدامی ارزشمند و نوع‌دوستانه است. به سهم خود به عنوان یک ایرانی از این بزرگواران سپاسگزارم.

سرویش تریپاتی، بلرام شکلا، پرفسور محمود عالم، ناصره شرما، فاطمه بلقیس حسینی، محمد جواد عسکری، علی کمیل قزلباش و راجیش سرکار هشت استادی هستند که با ارسال نامه‌ای به آنتونیو گوترش خواستار رفع تحریم‌ها شده‌اند.»

ناصره شرما، خبرنگار معروف و پژوهشگر، در این نامه نوشته است:

«به آقای آنتونیو گوترش. بنده ناصره شرما محقق فارسی،نویسنده زبان هندی و روزنامه‌نگار هستم.

به نظر می‌رسد که اکنون بهترین زمان برای برداشتن تحریم‌های ناعادلانه از ایران است؛ زمانی که همه دنیا درگیر مشکل واحدی هستند و به یاری یکدیگر شتافته‌اند.

در طی ۴۰  سال گذشته ایران مشکلات فراوانی را با صبر و سربلندی پشت سر گذاشته است. اکنون لازم است که به افتخار این عزت و سربلندی، تحریم‌های علیه ایران برداشته شوند.»

۲۴۱۲۴۱


 

کد خبر 1378064

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 11 =