مدیریت بحران چهارمحال و بختیاری نسبت به سیلابی شدن مسیل‌ها هشدار داد

ایرنا نوشت :مدیرکل دفتر مدیریت بحران استانداری چهارمحال و بختیاری با هشدار در خصوص احتمال سیلابی شدن مسیل‌ها در آخرین روز فروردین‌ماه گفت: مردم استان از رفتن به ارتفاعات خودداری کنند.

مرتضی زمان‌پور  تاکید کرد: با توجه به فعالیت یک سامانه بارشی از روز جمعه تا بعداز ظهر یکشنبه، به ‌علت رشد ابرهای همرفتی در برخی نقاط، رگبار شدید لحظه‌ای گاهی با رعد و برق، بارش تگرگ در مناطق مستعد، وزش باد به نسبت شدید و احتمال تندبادهای موقتی، دور از انتظار نیست.
وی افزود: با فعالیت این سامانه بارشی، احتمال آب‌گرفتگی معبرهای عمومی، بالا آمدن سطح آب رودخانه‌های فصلی و سیلابی شدن مسیل‌ها، رخداد آذرخش، احتمال رانش زمین و ریزش کوه وجود دارد.
زمان‌پور توصیه کرد: مردم چهارمحال و بختیاری در این مدت از ترددهای غیرضروری، ایستادن، توقف و چرای دام‌ها در ارتفاعات، اسکان در حاشیه مسیل‌ها و رودخانه‌ها به سبب بالا آمدن آب پرهیز کنند.
وی یادآور شد: تنظیم آب ورودی استخرهای پرورش ماهی، تنظیم دمای هوای گل‌خانه‌ها، مراکز پرورش قارچ، مرغداری‌ها و سایر واحدهای تولیدی بخش کشاورزی چهارمحال و بختیاری تا زمان خروج این سامانه بارشی از استان ضروری است.
گفتنی است ، چهارمحال و بختیاری سرچشمه رودخانه زاینده‌رود، کارون و بخشی از دز است و افزایش یا کاهش بارش‌ها در چهارمحال و بختیاری، استان‌های خوزستان، اصفهان و فلات مرکزی را تحت تاثیر خود قرار می‌دهد.

48

کد خبر 1378240

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 3 =