۰ نفر
۳۰ فروردین ۱۳۹۹ - ۱۴:۳۸
دوقلوهای قزوینی صاحب انجمن می‌شوند

مدیرکل اجتماعی استان قزوین، از تایید مجوز فعالیت سه سازمان مردم نهاد با عنوان انجمن دوقلوها و چند قلوهای استان قزوین، سالمند و کودک و همچین موسسه خیریه امام صادق (ع) خبر داد.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین از قزوین؛ مریم بیدخام، دبیر شورای توسعه و حمایت از تشکل‌های مردم نهاد استان قزوین، گفت: مجوز تاسیس سمن انجمن دوقلوها و چند قلوهای استان و انجمن سالمند و کودک مور تایید اولیه واقع شد و مقرر گردید پس از استعلام‌های قانونی و مراحل اداری فعالیت خود را آغاز کنند.
او با بیان اینکه یکی از مطالبات همیشگی دولت از سمن‌ها تمدید پروانه فعالیت آنها بوده، تصریح کرد: موسسه خیریه امام صادق (ع) از جمله سمن‌هایی است که پیش از این تقاضای تمدید فعالیت کرده بود و مورد موافقت اعضا قرار گرفت.
به گفته بیدخام، سپردن امور جامعه به دست مردم در حوزه‌های مختلف از جمله خیریه، محیط زیست و میراث فرهنگی و گردشگری با هدف کاهش آسیب‌های اجتماعی، یکی از سیاست‌های کلی دبیرخانه شورای توسعه و حمایت از سازمان‌های مردم‌ نهاد است.
مدیرکل امور اجتماعی استانداری، رسالت اصلی سازمان‌های مردم نهاد را کاهش آلام و آسیب‌های اجتماعی جامعه برشمرد و افزود: به دلیل اثرگذاری سمن‌ها در هدایت افکار عمومی، به خصوص هنگام وقوع بحران، دولت در این شرایط به اثرگذاری سازمان‌های مردم نهاد باور کرده  و همواره مسیر فعالیت برای این نهادهای مردمی و مدنی را تسهیل کرده است.
او خاطرنشان کرد: در زمان شیوع بیماری کرونا، احساس مسئولیت و اقدام موثر و خودجوش سازمان‌های مردم نهاد با بهره‌گیری از بضاعت مالی و معنوی آنها باعث شد تا با کمک خیران خدمات شایانی در سطح جامعه ارایه شود.
این مقام مسئول یادآور شد: پویش‌های در خانه بمانیم، تهیه و توزیع اقلام بهداشتی، تولید ماسک و گان و سیزده بدر را در خانه به در کنیم، از جمله اقدامات شایانی بود که از سوی سازمان‌های مردم نهاد اجرایی شد و اثرگذاری مطلوبی نیز در جامعه از خود برجای گذاشت.

48

کد خبر 1378261

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 0 =